Špatné stravovací návyky se projeví i na vašich vlasech. Dodejte jim vitamíny, které potřebují.

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Že je potřeba zdravě jíst, doplňovat pravidelně vitamíny a hýbat se, to slyšíme pořád a ze všech stran. Nezdravý životní styl se ale neodráží jen na naší postavě nebo fyzické kondici, odnášejí to i naše vlasy. Ty potřebují péči a občas taky trošku rozmazlovat. Začněte tím, že jim dáte pořádnou dávku vitamínů.

Reklama

Viditelné na první pohled

Jsme to, co jíme. To je známý fakt. Naše celková kondice se odráží i na našem zevnějšku a na vlasech nevyjímaje. Padají vám často vlasy, jsou řídké, slabé, třepí se a lámou? Vašemu tělu nejspíš chybí důležité vitamíny. Ty je potřeba doplnit a nejlépe v přirozené formě. Úprava jídelníčku umí udělat velké divy. Začněte si pro začátek hlídat, co jíte. Kolik ovoce a zeleniny za den sníte? Že toho moc není? Zejména teď v zimním období ale vaše tělo vitamíny opravdu potřebuje.

Chce to čas, ale změna se dostaví

V první řadě musíte být hodně trpěliví. Nic se nezmění jen tak ze dne za den. To platí i se změnou jídelníčku. Zaměřte se na vitamíny na vlasy a pravidelně jezte potraviny bohaté na bílkoviny, jód, železo, omega 3 mastné kyseliny, zinek a síru. Přesně tohle je základ, na kterém budete muset začít stavět. Tohle vaše vlasy potřebují – a nejen ony, uvidíte, jak vám celkově bude lépe i během nepříjemného zimního počasí, kdy tělu tak nějak automaticky dochází šťáva.

Nenechte to dojít příliš daleko

Dlouhodobý stres a špatné stravovací návyky nakonec mohou vyústit až ve velmi nepříjemné, byť neinfekční onemocnění, kterým trpí čím dál více lidí. Jmenuje se alopecie a dokáže pěkně potrápit a zahýbat i s lidskou psychikou. Toto onemocnění způsobuje vypadávání vlasů a ochlupení, může k němu docházet postupně, ale může se stát, že pacientům začnou vypadávat i celé chuchvalce vlasů. Změna jídelníčku je v tomto případě zcela nezbytná, ale připadat se pak musejí i speciální vlasové přípravky, které pomáhají všechno zase uvést do normálu.

Vlasy jsou odrazem našeho života.

Reklama