SOS tlačítka pro seniory pomáhají zachraňovat zdraví i životy

Máte rodiče, prarodiče nebo ostatní členy rodiny, kteří jsou doma sami? Bojíte se, že se jim přihodí úraz a vy se o tom včas nedozvíte? Pak nepodceňujte prevenci a na nenadálé situaci buďte připraveni. Pomůžou vám k tomu moderní technologie.

Osoby nad 65 let jsou nejzranitelnější v domácím prostředí. Je to dáno především tím, že doma tráví nejvíce času. Podle zdravotnických průzkumů se 55 % všech úrazů se odehraje doma, třetina na toaletě a pětina v kuchyni. Nejčastějším důvodem jsou především poranění při pádu. Hrozbou jsou i požáry. Například osoby mezi 65 a 74 lety mají téměř dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí při požáru. S vyšším věkem navíc riziko stoupá.

Senioři žijící sami jsou tak velmi ohroženou skupinou obyvatel. Nejen z důvodu výskytu úrazu, ale především proto, že po pádu nebo srdeční příhodě si nemusí být schopni přivolat pomoc.

Pomoc rychle přivolá SOS tlačítko pro seniory

Řešení, jak předcházet bezmoci při úrazu, poskytuje SOS tlačítko pro seniory. Tlačítko slouží k přivolání pomoci v krizových situacích. Pomocí SMS notifikace lze kontaktovat rodinné příslušníky, sousedy nebo pult centrální ochrany, který k osobě vyšle výjezdovou skupinu. Zásahová skupina může být klientem vybavena klíči od bytu, aby situaci rychle prověřila. SOS tlačítko REX například zachránilo život seniorce ve Šternberku, která si díky němu přivolala zdravotnickou pomoc při srdeční příhodě.

Jaké existují možnosti?

SOS tlačítko lze pořídit v několika variantách. Pro domácí použití slouží pevné tlačítko. Jeho výhodou je vodotěsnost a extrémně dlouhá výdrž baterie, díky které není tlačítko nutné nabíjet až 10 let.

Pro venkovní přivolaní pomoci slouží mobilní SOS tlačítko s GPS lokalizací. Zařízení lze nosit na krku nebo mít na ruce jako náramek. Předností je venkovní lokalizace pomocí GPS i upozornění rodiny, pokud osoba s SOS tlačítkem opustí vymezený okruh. To je vhodné například pro seniory, kteří mají problémy s orientací v neznámém prostoru. Venkovní SOS náramek pro seniory má výdrž přibližně 7 dní.

SOS tlačítka od české společnosti

Domácí SOS tlačítka i SOS tlačítka pro seniory na krk dodává pod značkou REX česká společnost 1. REX SERVICES, A.S, která je přes 17 let certifikovaným partnerem operátora T-Mobile v oblastech lokalizace a střežení. Společnost poskytuje zabezpečovací a lokalizační systémy pro automobily, nemovitosti, jízdní kola, přepravní kontejnery i pro osoby. Podívejte se, jak tyto moderní systémy chrání majetek i lidské zdraví. SOS tlačítka i ostatní lokalizační systémy společnosti REX zakoupíte na přímo ve specializovaném e-shopu.

Reklama