Slunce, seno, muzika

Tentokrát nejde o žádný z evergreenů Zdeňka Trošky. Červencové slunce a vůně sena totiž čekají návštěvníky Formanského dne ve Velkých Karlovicích, který zde má několikaletou tradici. Tentokrát ale půjde o akci ve velkém stylu.

 

 

Když žijete na vesnici, jejíž život se točí především kolem cestovního ruchu, zvyknete si, že je všude plno zajímavostí, přírodu milujících turistů, nadšených cyklistů a hlavně spousta hospůdek, penzionů a hotelů, a že se vlastně pořád něco děje. Před muzeem se co chvíli pořádají ukázky lidových řemesel, ochotníci předvádějí divadelní představení, startují nejrůznější závody a během léta se konají i venkovní koncerty. Nad jmény vytištěnými na plakátech zvoucích na Formanský den mi ale zůstal rozum stát a má skeptická mysl bedlivě hledala malým písmem dopsané slůvko revival. Nenašla.

Formanský den, který se uskuteční 13. 7. 2013 v jezdeckém areálu Valencio – Holčák bude zahájen už v poledne. Založen je samozřejmě na koních, a tak návštěvníci mohou shlédnout dostih poníků, vozatajskou soutěž, drezůru, jezdeckou kopanou, jízdu Amazonek, kovbojskou show a dokonce krátké western show Přepadení dostavníku. Aby toho snad nebylo málo, objeví se v prostoru areálu také stage, kde moderátor Ondřej Carda přivítá také hudební doprovod akce – soubor Polančan cimbálovku Vincůch. Já osobně se však nemůžu dočkat večerního hudebního programu. Ano, ano i v naší malebné krajince se dají pořádat opravdové velké koncerty. Vystoupí kapely Buty, kterou v pokročilých večerních hodinách vystřídá Čechomor.

Předpokládám, že stejně jako loni bude areál obklíčen stánky s grilovanými klobáskami, voňavými langoši velkými jako kolo od vozu, točeným pivem a vůbec všemi možnými druhy občerstvení. Podrobnější informace o programu získáte na stránkách www.formanskyden.cz nebo v informačním centru Velkých Karlovic. Čeká nás patrně neskutečně příjemně nabité prodloužené odpoledne, tak se přijďte podívat i vy. Využít můžete také sváteční výpravu historického vlaku na trati Velké Karlovice –Vsetín a zpět. Tak jen, aby nám nepršelo!

Reklama