Slezské zemské muzeum – část III.

Přinášíme Vám další tipy, které patří pod patronát Slezského zemského muzea. Dnes se dovíte něco více například o Památníku Petra Bezruče nebo o Ústřední knihovně Slezského zemského muzea, která už je po roční pauze znovu zpřístupněna.

 

 

Památník Petra Bezruče, Opava

–          Život a dílo Petra Bezruče

Výstavu, kterou můžete vidět v Opavě tentokrát v budově Památníku Petra Bezruče, je expozicí vztahující se k osobnosti Petra Bezruče. Ta byla vybudována pod záštitou UNESCO v rámci oslav 100. výročí básníkova narození. Kromě stálé expozice se v budově konají i umělecké výstavy a zároveň slouží Památník Petra Bezruče i jako literární archív.

Otevírací doba:

po – pá 8 – 12 hod., 13 – 16 hod.

Vstupné:

expozice 20 / 10 Kč, rodinné 45 Kč

výstava 20 / 10 Kč, rodinné 45 Kč

Srub Petra Bezruče, Ostravice

–          Krajem Petra Bezruče

Další památka vztahující se k osobnosti Petra Bezruče je srub P. B. na Ostravici. Ten je ponechán v původní podobě i se zařízením interiéru, který si autor Slezských písní navrhl sám.

Otevírací doba:

út – ne 9 – 11 hod., 14 -16 hod. (květen – říjen)

listopad – duben (pouze rezervace)

vstupné:

20 / 10 Kč, rodinné 45 Kč

Můžete si však pořídit celoroční vstupenku a navštěvovat akce a výstavy Slezského muzea pravidelně. Cena vstupenky je 290 Kč a zakoupit ji můžete v každém expozičním objektu SZM. Nebo můžete také využít „volného vstupu“, který je pro Vás připraven každé 1. pondělí v měsíci.

Ústřední knihovna Slezského zemského muzea

K Slezskému zemskému muzeu určitě neodmyslitelné patří i Ústřední knihovna, která je po roční pauze znovu otevřena pro veřejnost. V knihovně najdete přibližně 287 000 svazků, jak společenskovědnou literaturu, a to zejména z oblasti historie, dějin, umění, etnografie, demografie, filozofie, sociologie, archeologie, politologie, divadla, hudební vědy či fotografie, tak i přírodovědnou literaturu z oblasti entomologie, botaniky, zoologie, mineralogie, dendrologie nebo paleontologie. V knihovně je toho pro Vás k dispozici i mnohem více. Stačí se jen přijít podívat.

Otevírací doba:

Středa – 12.00 – 15.30 hod.

Čtvrtek – 8.00 – 15.30 hod.

 i-Senior.cz

Reklama