Slezské zemské muzeum – část II.

Dnes je tu pro Vás připravena druhá část o expozicích, výstavách a akcích konajících se pod záštitou Slezského zemského muzea. V prvním díle jste bohužel zjistili, že Historická výstavní budova bude na několik měsíců zavřena. Ostatní areály tu jsou však pro Vás, a proto neváhejte a některý z nich navštivte.

Památník II. světové války, Hrabyně

–          Doba zmaru a naděje

V Hrabyni v ústředním památníku II. světové války na Vás čeká nová dynamická výstava z válečného období. Uvidíte jak unikátní osobní předměty, výstroj a výzbroj příslušníků čs. zahraničního a domácího odboje, tak i předměty, které připomínají oběti z řad civilního obyvatelstva. Opomenut není ani každodenní život lidí v protektorátu a seznámeni budete i s hrůzami koncentračních táborů. Další expozice na Vás čekají ve výstavní budově nedaleko památníku, kde jsou pořádány sezonní výstavy, a ve venkovním areálu uvidíte expozici těžké bojové techniky.

Otevírací doba:

denně 9 – 17 hod.

Vstupné:

expozice 50 / 25 Kč, rodinné 110 Kč

výstavy 20 / 10 Kč, rodinné 45 Kč

[album: http://www.i-senior.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/Hrabyn/]

Areál československého opevnění Hlučín-Darkovičky

Pevnostní areál, který vznikl v letech 1935 – 1938, je dnes velmi vyhledávanou a navštěvovanou památkou. Tvoří jej pěchotní sruby MO-S 18, S 19, S 20 a lehký objekt vz. 37A. Dále uvidíte originální výzbroj, kterou disponovala československá armáda před 2. světovou válkou a seznámíte se s životem vojáků v opevnění.

Otevírací doba:

út – pá 9 – 17 hod.

so, ne, svátky 11 – 17 hod. (červenec, srpen)

čt – pá 9 – 15.30 hod.

so, ne, svátky 11 – 17 hod. (duben – říjen)

listopad – březen (pouze rezervace)

Vstupné:

40 / 20 Kč, rodinné 90 Kč

Arboretum Nový Dvůr

–          Dřeviny pěti světadílů

Další částí Slezského zemského muzea je Arboretum Nový Dvůr ve Stěbořicích. Tam je pro Vás připravena bohatá dendrologická výstava s částí historického parku. Pokud do arboreta vyrazíte co nejdříve, uvidíte 7000 druhů taxonů dřevin a bylin rozmístěných na ploše 23 ha. Ve skleníku pak můžete zhlédnout malou expozici subtropických a tropických rostlin. Kromě výstav můžete zajít i během roku na akce jako je například Vítání jara, Rhododendrony, Kouzlo živých motýlů, Kontinent Asie, Indiánské léto nebo Výlov rybníku. V Arboretu se nebudou nudit ani ti nejmenší. Pro ně je připraven zookoutek, ve kterém si děti mohou pohladit a nakrmit zvířátka.

Otevírací doba:

8 – 18 hod. (duben – září)

8 – 16 hod. (říjen – březen)

Vstupné:

40 / 20 Kč, rodinné 90 Kč

 i-Senior.cz

Reklama