Sladké Turecko

Než začnete balit na dovolenou do Turecka, měli byste vědět, že dávat do nich deštník, svetr nebo mikinu je zcela zbytečné. Při výstupu z letadla vás ovane horký vzduch a za celou dobu z nebe nespadne ani kapka vody.

 

 

Turecko je země mnoha rozdílů, jak chudoby, tak i luxusu. Překvapí vás nové dálnice s úhlednými kamennými valy, které jsou vyzdobené kousky amfor nebo mozaiky.

Nezapomenutelné zážitky

V Turecku nesmíte minout místní bazary. Stovky lidí smlouvají ceny s prodavači. Nebuďte ukvapení a nevytahujte hned peněženku, dělejte, že nemáte zájem a cena půjde krásně dolů, a vy si tak užijete dovolenou plnou překvapení.

S příchutí exotiky

Orient je plný roztodivných vůní a chutí. Ochutnejte zdejší speciality, šťavnatý gyros, palačinky či arabský chléb s jogurtovou zálivkou. Například z čerstvého exotického ovoce vám na ulici připraví nezapomenutelný zážitek s exotickou příchutí, takovou lahodu jste zaručeně ještě neměli.

Co tu roste? Opuncie, granátové jablko

Opuncie je druh kaktusu, jehož plody jsou o velikosti zhruba 10 cm. Z dřeně se lisují džusy nebo vyrábí alkohol. Hodí se také na omáčky, sladké krémy či džemy.

Granátové jablko roste na nižších stromech, granátovnících. Pod silnou tvrdší slupkou najdete v pouzdrech semena obalená sladkým červeným rosolem. Přidávají se do salátů nebo se s nimi zdobí dezerty.

Oficiální název

Turecká republika se rozkládá na 783 562 km čtverečních, chlubit se může se 72 561 312 obyvateli a s nejkrásnějím hlavním městem, Istanbulem.

Tip: Na výlet určitě zajeďte do Efesu k domu Panny Marie.

i-Senior.cz

Reklama