Skvělá zábava s RC modely aut

Každý muž, ať už jako malý klouček nebo ve starším věku si bezpochyby rád hraje. O to více, když se jedná o technické záležitosti.

Chtěli bychom vám představit zábavu pro mužskou část rodiny. Tím jsou RC modely aut. Označení RC pochází z anglické zkratky „radio control“, neboli v překladu „rádiem řízený“.

Jak už jistě správně tušíte, tyto šikovné modely aut jsou dálkově řízeny vysílačem. RC auta v podstatě dělíme na dvě hlavní kategorie podle svého pohonu. Tím může být buď spalovací motor, nebo v druhé variantě elektromotor.

Spalovací motory nalezneme ve větších modelech určených na venkovní jízdy. Nespornou výhodou je jejich výkon, v jehož záběru dosahují auta na dálkové ovládání velké rychlosti. Automobilové modely se spalovacím motorem mají krásný dvoutaktní zvuk.

Druhou variantou pohonu je již zmíněny elektromotor. Zdrojem energie jsou bateriové články většinou typu NiMH nebo Li-Ion. Elektropohon je o něco jednodušší na údržbu. Stačí jen nabít baterky a můžete vyrazit na jízdu. Elektrický motor mají jak malé tak větší modely. Výhodou těchto modelů je jejich nižší hmotnost, téměř žádná hlučnost a můžete s modelem jezdit i ve vašem obýváku. Kdo by si myslel, že elektropohon nebude mít ten správný výkon oproti spalovacímu motoru, tak se mýlí. Dnešní moderní elektrické zdroje a elektromotory rovněž disponují velkým výkonem.

Dále rozlišujeme RC modely aut podle karoserie. Kdo má rád jízdu v halách nebo na speciálních silničních okruzích pro RC auta jistě zvolí silniční modely. Pro milovníky terénu jsou určené off-road modely, které překonají jakýkoliv terén.

Se sportovními či off-road RC modely aut si užijete spoustu zábavy. Jsou ideálním dárkem pro vaše vnoučata, která vám model jistě také půjčí. Navíc automobilové modely můžete různě vylepšovat, měnit jim díly jako kola, pružiny, tlumiče, náhony řízení a mnoho dalšího. Každý kluk se tak přiučí technice

Již dlouhou dobu se věnuji RC modelům letadel, tudíž mi modelářský svět není vůbec cizí. Mnohokrát jsem měl možnost vyzkoušet si rádiem řízené modely aut a vždy to byl neskutečný zážitek. Všem se zájmem o toto krásné hobby můžu RC modelářství jen doporučit.

Reklama