Skládací elektrické invalidní vozíky pomáhají s pohybem doma i na výletech

Elektrický invalidní vozík Eroute8000F, foto: Eroute.cz

Nestačí vám síly na pravidelné procházky? Přejete si být mobilní na dovolené, v lázních nebo na výletech? Pak právě pro vás budou vhodné skládací elektrické invalidní vozíky. Seznamte se s jejich výhodami.

Reklama

Dynamický vývoj komponentů pro elektromobilitu s sebou v posledních letech přináší nové technologie, které se využívají i pro elektrické invalidní vozíky. Díky nim jsou moderní elektrické invalidní vozíky lehčí, skladnější a mobilnější. Na jedno nabití totiž ujedou až 25 km. Baterii přitom do plna nabijí relativně rychle za 6-8 hodin.  A co je nejdůležitější? Elektrické invalidní vozíky jsou cenově dostupné. Vezměme si to ale pěkně popořádku.

Co jsou skládací elektrické invalidní vozíky?

Skládací elektrické invalidní vozíky neboli také odlehčené či cestovní vozíky jsou zdravotnickou pomůckou pro osoby se zhoršenou nebo omezenou pohybovou schopností. Skládací elektrické vozíky jsou vhodné pro cestování a pro zvýšení osobní mobility v dobách, kdy již dochází síly k chůzi. Vozíky jsou totiž lehké – váží okolo 26 kg a velmi skladné. Snadno a pohodlně je složíte tak, že jejich objem je srovnatelný s cestovním kufrem.

Díky kompaktním rozměrům se snadno vejdou do zavazadlového prostoru malého automobilu, do autobusu nebo do vlaku. Jejich výhodou je nízká hmotnost, která výrazně usnadňuje manipulaci, skladování a přenášení přes překážky. Senior si tak sám může vozík přenést bez asistence.

Elektrické invalidní vozíky ocení senioři i osoby po úrazech

Elektrické vozíky jsou vhodné pro osoby se zhoršenou pohybovou schopností a pro osoby, které nezvládnou ujít delší vzdálenosti. Převážně se jedná o seniory, ale také o osoby po úrazech nebo o osoby trpící bolestmi kloubů.

Skládací elektrické invalidní vozíky od české značky Eroute umožňují pohodlné nasednutí a vysednutí, jsou stabilní a zabezpečené proti převrácení. A hlavně disponují jednoduchým ovládáním přes joystick.

Díky svým parametrům vozíky umožňují osobám snadnější mobilitu a zvyšují jejich pohybový dosah. Například model Eroute 9000SW je vylepšenou verzi klasického chodítka. Slouží jako opora při chůzí. Ale pokud vám dojdou síly, můžete na něj usednout a pokračovat v jízdě. Pohon zabezpečuje elektromotor na baterie s dojezdem až 25 km. Pojezd vozíku můžete využít i při chůzi. Automatická brzda zároveň zabrání podjetí vozíku a pádu.

Podobné využití mají ostatní elektrické vozíky, které ulehčí cestování po městě, v lázních nebo na dovolené. Vozík jednoduše složíte, naložíte do automobilu či vlaku a v cílové destinaci si užíváte pohyby bez námahy a vysílení.

Překvapí dlouhý dojezd i automatické složení

Veškeré elektrické vozíky z nabídky českého e-shopu Eroute.cz využívají bezkartáčové motory, které jsou tiché a bezúdržbové. Hmotnost vozíků se pohybuje v závislosti na modelu a velikosti baterie od 16 kg (Eroute 9000SW) do 49 Kg (Eroute 60003A). Nosnost vozíků se pohybuje okolo 130 kg. Dojezd vozíků dosahuje velmi slušných 20 až 25 km. To již vystačí na delší výlety nebo celodenní popojíždění. Baterie přitom nabijete během 6 až 8 hodin.

Technickou zajímavostí je, že například model Eroute 530M je vybaven dálkovým ovládáním a také zcela automatickým složením za pomocí servomotorů.

Elektrický invalidní vozík Eroute 530M, foto: Eroute.cz

Cena elektrických vozíků není závratná

Zásadní otázkou je cena elektrických invalidních vozíků. Cena vozíků začíná od 26 999 Kč, což se jeví jako dobrý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou. Kompletní nabídku skládacích elektrických invalidních vozíků naleznete na stránce Eroute.cz.

Reklama