Sháníte odolnou a cenově dostupnou podlahu? Zvažte linoleum!

zdroj: pixabay.com

Líbila by se vám dubová podlaha, která pro vás ovšem je cenově nedostupná? Nebo klasická dlažba, ale obáváte se, že bude příliš studená? Tak si pořiďte kvalitní linoleum. Věřte, že na pohled jej od originálu nerozeznáte. A stejně dlouho vám PVC podlaha může i sloužit.

Reklama

Podlaha patří mezi nejdůležitější komponenty interiéru, na nichž se nevyplácí šetřit a jejichž volbu byste rozhodně neměli uspěchat. Pokud hledáte kompromis mezi cenou a kvalitou, doporučujeme vám kvalitní PVC podlahu.

Měkčený vinyl, nebo linoleum? Obojí!

Pod pojmem PVC podlaha rozumíme podlahu z měkčeného vinylu, který většina z nás zná pod názvem linoleum. Zapomeňte ale na lino s puklinami a vybouleninami, které si možná pamatujete z kuchyně své babičky. Současná linolea, jak jsme již zmínili v úvodu, skutečně nerozeznáte od podlahy dřevěné či dlažby. A stejně dlouho vám i vydrží.

Příjemná, měkká a teplá

PVC podlaha je velmi příjemná na dotek. Vyniká však také vynikajícími tepelnými a zvukově izolačními vlastnostmi, proto je ideální podlahovou krytinou do často využívaných prostor, jakými jsou kuchyně a obývací pokoje. A jakou vybrat?

Vybíráme PVC podlahu

Hlavním parametrem při výběru PVC podlahy by měla být tloušťka její nášlapné vrstvy, tedy stupeň zátěže, jemuž bude vystavena. Na trhu se setkáte se třemi zatěžovanými třídami: bytovou, komerční a průmyslovou. Tloušťka PVC podlahy do domu či bytu by měla být minimálně 3,5 cm.

Odolnost vůči vodě a mechanické zátěži

Při výběru však nepodceňujte ani další parametry, jako jsou odolnost vůči vodě, oděru, třepení a protlačení. Nepodceňujte ani obsah formaldehydu v krytině, její antistatické úpravy a protiskluzové vlastnosti.

PVC podlaha na schody? Proč ne!

Předem si promyslete, do jaké místnosti bude krytina určena (kuchyně, koupelna, obývák, pracovna) a jaké zátěži tam bude vystavena. Budete po ní jezdit kolečkovou pracovní židlí? Zvažujete její pokládku na schodiště? Na podlahové topení? To vše jsou kritéria, která volbu tloušťky vaší nové podlahy značně ovlivňují.
Zkrátka pokud všechny tyto parametry vezmete v potaz, věříme, že si vyberete krásnou a odolnou podlahu, která se stane ozdobou vaší domácnosti.

Reklama