Sháníte nástěnné hodiny? Zaměřte se na to, aby byly snadno čitelné

Zdroj obrázku: Stock2468 / Shutterstock.com

Bez přehledu o tom, kolik je hodin, se neobejdeme. Abyste byli neustále v obraze a neunikl vám váš oblíbený pořad v televizi nebo jste nepromeškali návštěvu doktora či přátel, ozdobte si své zdi nástěnnými hodinami. Co musí takové hodiny splňovat a na co se při jejich výběru zaměřit?

Reklama

Velké číslice a výrazné ručičky

V první řadě musí být hodiny hlavně výborně čitelné. Ať už se jedná o nástěnné hodiny do kuchyně, obýváku nebo ložnice. Díky velkým číslicím a výrazným ručičkám budete moci čas z ciferníku určit i bez toho, aniž byste si museli neustále nadávat brýle.

Dobře si promyslete, kam hodiny pověsíte

Před výběrem hodin ale nezapomeňte zvážit ani to, kam je na stěně pověsíte. Abyste se po nákupu nedivili, vybrané místo si předem změřte a rozhodněte se, jak velké hodiny byste si přáli. S poznamenanými mírami a představou barvy, kterou byste si přáli, se vrhněte do jejich výběru.

Zkrášlete si obývací pokoj kukačkovými hodinami

Toužíte-li po zkrášlovacím prvku, který vás při každém pohledu přenese zpět do minulosti, pověste si na zeď do obýváku kukačkové hodiny. Možná je měla v kuchyni vaše babička nebo maminka, možná že váš táta či děda se ve volném čase věnovali jejich tvorbě. Pro každého z nás mají kukačkové hodinky sentimentální hodnotu, protože jsme je buď vídali v chalupách a obydlích našich prarodičů nebo je měli doma naši rodiče, jako připomínku na své příbuzné.

Pověste si na zeď dobře čitelné nástěnné hodiny s velkými číslicemi a výraznými ručičkami. Tak vám již nic neunikne, protože si budete moci kontrolovat čas i bez dioptrických brýlí. Vzpomínáte-li rádi na staré dobré časy, do obývacího pokoje si pověste kukačkové hodiny. Při každém pohledu na ně se ve vzpomínkách přenesete zpět do minulosti a zároveň na vás díky pravidelnému hlasu kukačky nebude padat samota.

Reklama