Sever frčí! Objevte venkovní dlaždice ve skandinávském stylu

Foto: Marianne, Pexels.com

Oblíbili jste si bydlení v jednoduchém a čistém skandinávském stylu? A co s ním pokračovat z domu rovnou na terasu, či do venkovních prostor? Načasování je totiž ideální! Počasí láká k práci v zahradě. Co je potřeba mít na paměti, jaké venkovní dlaždice vybrat a jak vytvořit terasu nebo pergolu v oblíbeném „Scandi“ stylu?

Reklama

Přírodní vzhled

Jedním z hlavních rysů Scandi stylu je použití přírodních materiálů. Nejběžnějšími jsou dřevo a kámen. V tomto případě je ovšem důležité si uvědomit, že přírodní dřevo i přírodní kámen jsou ve venkovním prostředí velmi náročné na údržbu. Naštěstí je možnost zvolit „nesmrtelnou“ alternativu. Venkovní dlažba v imitacích oblíbených přírodních materiálů. Nevšední šmrnc můžete terase dodat i rustikální dlažbou v odstínech od béžové po černou nebo se pustit do retro stylu. Celkově je použití přírodních materiálů či jejich imitací zásadní pro dosažení skandinávského stylu a vytvoření podprahového spojení s přírodou.

Design

Dalším důležitým aspektem skandinávského stylu je minimalistický design s čistými liniemi. Tento styl klade důraz na jednoduchost a funkčnost se zaměřením na praktičnost a pohodlí. Použití doplňků z organických materiálů, jako jsou zmíněné dřevo a kámen, je nutností. Pokud doplníte jemné barvy, přispíváte tím k celkovému uklidnění prostoru a navození příjemné atmosféry. Doplňkům z nerezové oceli, chromu či lakovaných plastů se v tomto případě vyhněte.

Funkčnost

A konečně – funkčnost a pohodlí. Základem pro zařizování terasy ve Scandi stylu jsou vždy designové venkovní dlaždice. Podlaha je základ. A co stěny? Pokud má pergola nebo terasový koutek vlastní zdi, držte je v bílé barvě. Vždy byste měli upřednostňovat funkční využití prostoru před pouhým pozlátkem. Pořiďte tedy nábytek z kvalitního dřeva. Zvolte doplňky z přírodních materiálů. V dalších případech se snažte držet bílé v základu, s prvky černé, šedé, tmavě modré, či žluté. Máte představu o celkovém stylu, ale nerozumíte dlažbám? V pořádku, proto jsou tu profíci, na které se můžete obrátit. Stejně jako v prodejnách a showroomech KERAMIKA SOUKUP.

Reklama