Šetrnější léčbu rakoviny vám uhradí pojišťovna

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

V medicínské praxi se při léčbě rakoviny dnes používají 3 základní metody: chirurgický zákrok, chemoterapie a radioterapie čili léčba ozařováním. Uvedené metody je ovšem možné aplikovat různými způsoby, jež jsou v různé míře šetrné k organismu pacienta. Zrovna v rámci radioterapie jsou tyto rozdíly skutečně markantní.

Reklama

Protonová terapie v Protonovém centru

Protonové centrum je specializovaná klinika, zaměřená na moderní léčbu onkologických onemocnění. Centrum zaměstnává absolutní špičky v oboru a disponuje nejmodernějším dostupným vybavením, určeným především k aplikaci protonové terapie neboli léčby ozařováním protonovým paprskem. Tato léčba je plně hrazena zdravotními pojišťovnami a je dostupná všem pacientům. Protonové centrum se nachází v areálu Nemocnice Na Bulovce, v architektonicky moderně pojaté stavbě. Pacientům s rakovinou pomáhá již od roku 2012, a od té doby jich léčbu podstoupilo již více než 6 000. A nebyli to jen pacienti od nás, z České republiky — Protonové centrum je slavné i za hranicemi a léčili se zde pacienti z 50 různých zemí světa. Celou kliniku přitom vystihuje jak nejmodernější technické vybavení k léčbě i diagnostice onkologických onemocnění, tak i pozitivní a otevřený přístup k pacientům. Díky tomu, ve spojení s mnohaletým úsilím a nepolevující motivací, se české Protonové centrum stalo světově uznávanou a respektovanou institucí.

Inovativní metody a světové úspěchy

Odvaha prozkoumávat nové možnosti, metody a způsoby léčby rakoviny vynesla české Protonové centrum mezi světovou elitu. V Praze se tak pořádají konference, školení a semináře pro lékaře z oboru onkologie z celého světa. Byli to totiž odborníci z Protonového centra, kdo jako první na světě úspěšně použil metodu protonové léčby u rakoviny prsu. Nyní čeští experti předávají své know-how i zahraničním kolegům.

Mimořádnost protonové léčby

Lékaři z Protonového centra se shodnou na tom, že rakovinu je potřeba léčit tak, aby zůstala zachována kvalita života každého pacienta, a to jak v průběhu léčby, tak i v letech po ní. Právě úspěchem v tomto snažení se mimo jiné pyšní výsledky protonové léčby. Tajemství spočívá v maximálně přesném zacílení protonového svazku, čímž se minimalizuje negativní dopad záření na zdravé tkáně a orgány. To znamená vyšší efektivitu léčby při mnohonásobně nižším riziku vzniku nežádoucích účinků.

Nejmodernější technologie k léčbě i prevenci

Protonové centrum má k dispozici vybavení, představující absolutní vrchol moderní technologie. Přístroje, schopné s milimetrovou přesností zacílit ozařovací paprsek, stejně jako vybavení pro diagnostický screening. Vše je nadto propojeno robotickými automatizovanými systémy, které jsou přesné, sehrané a absolutně spolehlivé. Díky aplikovaným poznatkům moderní mechaniky je navíc celá procedura bezbolestná a bez nepříjemného hluku.

Reklama