Senioři si za cestovní pojištění připlatí, a to až dvakrát tolik než ostatní. Proč?

Mnoho seniorů se vydává na dovolenou mimo hlavní sezonu. Zájezdy jsou levnější a nejen jih Evropy nabízí pro starší osoby příjemnější denní teploty. Pokud i vy letos vyrážíte na zahraniční poznávací zájezd nebo pobytovou dovolenou před létem, nezapomínejte, že bez cestovního pojištění není radno naší zemi opouštět.

Cestovní pojištění je nezbytnou součástí každé zahraniční cesty, senioři si za něj ale připlatí, a to kvůli vyšším zdravotním rizikům. Stačí tak, aby vám bylo více jak 70 let, a už jste automaticky pojišťovnou řazeni do rizikovější skupiny.

Nejen za aktivní dovolenou plnou adrenalinu si připlatíte

Cestovní pojištění pro seniory by mělo splňovat v základu to samé jako cestovní pojištění pro mladší generace. Jeho součástí tak musí být léčebné výlohy a úrazové pojištění. Vhod přijde i pojištění odpovědnosti za škody.

Nejdůležitější je ale nepodcenit pojistné limity. Pokud vyrážíte do evropských zemí, pak postačí léčebné výlohy ve výši 3 000 000 Kč, je-li vám nad 65 let, doporučují si pojišťovny připlatit za variantu se 7 000 000 Kč. Ta se vyplatí především v případě delší hospitalizace v zahraničí. Plánujete-li ale dovolenou do vzdálenějších destinací jako třeba do Asie či Austrálie, pak o nižších limitech raději ani neuvažujte.

Při vyřizování cestovního pojištění se připravte na otázky typu: „Do jaké zahraniční destinace vyrážíte? Kdy na dovolenou odjíždíte? Jedete na poznávací zájezd, nebo na pobytovou dovolenou?“

Pro pojišťovnu je důležité při sjednávání znát vaše plány. Konkrétně se bude zaměstnanec pojišťovny zajímat o to, jaké aktivity na dovolené plánujete. V případě, že si chcete užít aktivní dovolenou plnou adrenalinu, pak si na cestovní pojištění připravte dostatek peněz.

Za pojišťění zaplatí senioři o polovinu více než mladší lidé

Za týdenní dovolenou manželský pár starší 70 let zaplatí zhruba 700 Kč až 800 Kč. Konkrétní cena samozřejmě závisí na vybrané pojišťovně. Pokud by si ale na stejnou dovolenou sjednával cestovní pojištění manželský pár ve věku 30 až 40 let, pak by zaplatil pouhou polovinu, tedy 300 Kč až 400 Kč.

Ještě před tím než uzavřete pojistnou smlouvu, porovnejte nabídky na trhu. Na internetu najdete celou řadu takzvaných online srovnávačů, které vám s tím pomohou. Pokud ale přeci jen dáváte přednost osobnímu setkání, pak můžete zajít i do pojišťoven ve vašem okolí a na cenu cestovního pojištění se zeptat na pobočce.

Kromě pojišťoven sjednáte cestovní pojištění také v cestovní kanceláři nebo v bance, proto se ani těmto institucím nevyhýbejte. Především pak banky mnohdy mají ve svém portfoliu pojištění určené právě osobám starším 65 let.

Reklama