Schody už nikdy nebudou problém

Většina z nás se bojí stáří a nemoci. Jenže stárnutí nezastavíme a nemoc často neovlivníme. Existují však věci, které nám mohou život zpestřit a se kterými dokážeme i stáří či nemoc překonat o trochu lépe.

Snad každý z nás si nechce ani představit, že by jednoho dne musel jít bydlet do domova seniorů. Není přece nic lepšího než bydlet s rodinou, co nás má ráda a v domě, který je pro nás vším. Jenže co když jednoho dne je pro nás náš milovaný domov nevhodný. Ať už tím, že bydlíme ve čtvrtém patře v panelákovém domě bez výtahu či v našem rodinném domě máme strmé točité schody, které se pro nás stávají často nepřekonatelnou překážkou.

Ale i tak se nemusíme dostat do pečovatelského domu. Existují totiž různé druhy kompenzačních pomůcek, které se pro nás ať už při stárnutí či těžké nemoci, kdy se pro nás chůze stává čím dál tím horší, stanou velkým pomocníkem.

Pusťte z hlavy tedy život v domově seniorů či v nemocnici a začněte uvažovat o pomůckách pro invalidy, kterých je dnes více než dost. A divili byste se, jak vám mohou zpříjemnit život. Dnes je zcela běžné pořídit si například exteriérový výtah na schodiště, tak proč to nezkusíte i vy.

Schodišťové sedačky se mohou pro nás stát tím nejlepším přítelem a přitom mohou vypadat elegantně a to na každých schodech. Ať už máme schody úzké, strmé, točité či rovné, na každé se najde ten správný „výtah“, který nás vyveze kamkoliv a to i bez neustálé pomoci našich blízkých.

Ne každému je dopřáno prožít stárnutí ve zdraví, tak proč si ho nezpříjemnit alespoň malými drobnostmi, který ten svět pro nás udělají hned hezčí a veselejší.

Reklama