S mobilem nemusíte jen volat. Jak vybrat chytrý telefon pro seniory?

Zdroj: Pixabay.com
Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Mobilní telefon pro seniory nemusí být nutně jen v podobě tzv. „aligátora,“ i starší generace může vsadit na moderní smartphone. Co od chytrého telefonu očekávat a jak ho vybrat?

Reklama

Výdobytky dnešní doby vám nejsou cizí? Pak jistě od mobilního telefonu očekáváte více než jen volání, dnešní dotykové mobilní telefony toho umí hodně, díky nim můžete číst zprávy na internetu, přijímat fotografie od rodiny nebo si zapisovat návštěvy u lékaře. Už nikdy nezapomenete na narozeniny vnoučat, hravě najdete autobusové spojení a snadno zjistíte, kolik kroků jste ušli na vaší každodenní procházce.

Jak vybrat chytrý telefon pro seniory?

Při výběru smartphonu klaďte důraz na dvě věci, a to jsou velikost a kapacita. Zpočátku se možná budete velkému displeji bránit, avšak brzy ho oceníte. Nebudete muset luštit na telefonu každou zprávu, ale sami si nastavíte velikost písma tak, aby vyhovovala vašim potřebám, zároveň vám velký displej nabídne dokonalý zážitek při prohlížení fotografií a videí. Budete se moci kochat snímky od dětí a vnoučat, se kterými tak můžete být ve spojení i tehdy, budou-li od vás stovky kilometrů daleko.

Při výběru telefonu se nebojte sáhnout po těch s displejem nad 5″, co se kapacity týká, úložiště s 32 GB je minimum, se kterým byste se měli spokojit, ať můžete s rodinou sdílet své zážitky a nemusíte neustále řešit plnou paměť. Navíc čím větší úložiště, tím více aplikací využijete, vhod přijdou například aplikace Mapy, Záchranka, Jízdní řády IDOS, Krokoměr, Připomínky léků nebo Počasí.

Jaký smartphone může být ten pravý?

Na trhu je celá řada chytrých telefonů, pokud dáváte přednost rozumné ceně, pak je vhodné hledat mezi modely Xiaomi. Ty lze pořídit i za méně jak 3 000 Kč, což je velmi přívětivá částka za dotykový chytrý telefon. Navíc za tuto cenu získáte i kvalitní fotoaparát a dostatečnou kapacitu baterie 4000 mAh, což je mnohdy více, než nabízí mnohonásobně dražší konkurence.

Ten, kdo si nevybere z cenově levnější řady Xiaomi Redmi, se může poohlédnout po dražších modelech Xiaomi Mi, pro ty nejnáročnější uživatele je tu pak iPhone. Ikonický telefon, který vám i vnoučata budou závidět, ten už se ale stejně jako Xiaomi Mi pohybuje ve zcela jiné cenové relaci, avšak vyznačuje se prémiovým zpracováním, jednoduchým ovládáním a designem s propracovanými detaily.

Reklama