Med a skořice: do každé rodiny

Je vědecky dokázáno, že smícháním medu se skořicí můžete bojovat proti většině nemocí. Med je dnes k dispozici téměř všude a dlouhodobé užívání nevede k žádným vedlejším účinkům jako u některých leků. I přesto, že je med sladký, mohou ho ve správných dávkách brát i diabetici.
Cholesterol

2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2 dcl horké vody dokáží snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává-li se 3krát denně, je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Pokud ale skořice nepatří k Vaším oblíbeným, pak i samotný pravý med, pokud užíváte denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu.

Reklama
Artritida

Pokud patříte k pacientům trpící artritidou, máme i pro Vás zaručený lék. Denně, ráno a večer, si dejte šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1 malou lžičkou skořice.

Infekce močového měchýře

Rozpusťte si 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a uvidíte, že do několika dní infekce měchýře či močových cest zmizí jako mávnutím proutku.

Bolesti zubů

Také trpíte bolestmi zubů? I pro Vás mají vědci dobrou zprávu. Stačí smíchat 1 lžíci skořice s 5 lžícemi medu a aplikovat 3krát na bolavý zub.

Chronická únava

Vědci také přišli na to, že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Prý stačí pravidelně kolem třetí hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita, vypít 1 lžíci medu smíchanou s malou lžičkou skořice a vodou.

 i-Senior.cz

Reklama