S DUBem na Říp

Je místo v Čechách – Evropě, které je od nepaměti spojováno s národní identitou. Méně známý je i další jeho rozměr, je mezníkem zemských linií, který je možná hlavní. Říp byl sám sebou dávno před příchodem prvního člověka do České kotliny. Byl svědkem měnícího se toků prařek, které nakonec tvoří kříž. Dávno předtím vyčníval jako ostrov z jezera. Za hranicí věků dopadl do těchto míst meteorit – možný hlavní tvůrce reliéfu této země s kruhem pohraničních hor. Na Říp upozorňují i prastará menhirová pole, jdoucí všemi směry. ( převzato z www.dub.cz).

Každý rok 30. března v pravé poledne pořádá Duchovní univerzita bytí v Praze pouť na posvátnou horu Říp. Tento den je nazýván Dnem otevřeného nebe pro specifické energie, které v ten den ovlivňují naše životy. Na silném energetickém místě máme možnost všeobecně uzdravující energie načerpat v maximální možné míře. Proto také v tento den navštěvují Říp těžce i nemocní lidé, kteří jsou na vrchol hory vozeni auty.

Reklama

Nejde o církevní akci ani akci výhradně věřících lidí. Setkávají se zde zástupci široké veřejnosti a ze všech koutů republiky. Nejpočetněji jsou tradičně zastoupena moravská města a obce. Lidé vyjíždějí brzy ráno z domovů, aby se akce mohli zúčastnit.

Výlet na Říp je vždy krásný, fyzicky ne příliš náročný. Akce není jedinou, která se zde během roku pořádá. Tuto můžeme považovat za přivítání jara. Při čekání na zahájení akce je možné v klidu obejít vyhlídková místa a čerpat léčivé energie hory.

Akce pokračuje odpoledne v sídle Univerzity v Soukenické ulici v Praze. Pokračování nelze doporučit lidem se sociální fóbií či klaustrofóbií. Krásné prostory praskají ve švech a člověk je nesen davem bez možnosti vlastního pohybu. Není tedy ani možné načerpat zde čisté energie a prohlédnout si dům zevnitř. Tato možnost je ale kdykoliv v průbehu roku, kdy se zde pořádají pravidelné přednášky.

Reklama