Rybičky v zahradním jezírku

Rybičky probudí zahradní jezírko k životu. Dodají mu tu pravou třešničku lahodící vašemu oku a hlavně potěší děti, pro které jsou rybičky velkou atrakcí. Do jezírek bychom měli vybírat nenáročné druhy ryb, kterým vytvoříme vhodné podmínky pro život.

Rybičky určitě nepořizujeme ihned po zřízení jezírka. Zahradní rybníček necháme několik měsíců odstát, aby se dostatečně zakořenily všechny rostliny a stabilizovalo se jeho prostředí.

Reklama

Oblíbeným druhem jsou Zlaté rybičky, které jsou velmi nenáročné a krásné na pohled. Nevýhodou zlatých rybek je, že velmi rády prorývají dno, čímž kalí vodu. Za to jsou všežravci a s jejich krmením si nemusíte příliš lámat hlavu.

Další oblíbenou velkou rybou, která dorůstá až 30 cm, je Jelec jesen. Živí se převážně hmyzem, který usedá na vodní hladinu.

Hejnovitou rybkou, která se drží blízko vodní hladiny je Střevle potoční.  Velmi odolnou a snadno rozmnožitelnou rybkou je houževnatý Karas.

Krmení

Rybičky v jezírku se krmí jen velmi málo. Nespotřebované krmivo je totiž dobrým zdrojem živin, které podporují růst řas. V létě ryby přežijí i bez přikrmování. Pozor si dejte při teplotách pod 12 oC, většina ryb totiž přestává přijímat potravu.

 i-Senior.cz

Reklama