Rybaření si můžete užít v pohodlí a bez bolesti zad!

Všichni známe ten klasický obrázek rybářů, jež si za rozbřesku chystají své náčiní potřebné k lovu ryb. Tohle kvalitní náčiní je samozřejmou nezbytností, nicméně, stejně tak důležité je i kvalitní posezení. Vždyť u vody stráví rybář prakticky celý den, ne-li víkend tak proč bys neměl dopřát pohodlí?

1. Rybářské křeslo pro příjemné posezení

Abyste si byli jistí, že vyberete to pravé pro rybářské křeslo pro vás, musíte věnovat pozornost několika faktorům, jako jsou:

  • Hmotnost a nosnost – nechcete přeci, abyste si odrovnali záda ještě předtím, než vůbec k vodě dojedete. Vámi vybrané křeslo by mělo být lehké a zároveň mít dostatečně velkou nosnost.
  • Polohování – Všechny rybářská křesla mají v podstatě dva základní systémy sklápění opěrky pro jeho sbalení. Buď se jedná o aretaci pomocí opěrek rukou či nastavení polohy díky polohovacím kolečkům.
  • Konstrukce – nejčastější konstrukce je trubková s vysouvacími nožkami. Materiálem je nejčastěji hliník či ocel.

2. Rybářská židlička pro krátkodobé rybaření

Pokud u vody nehodláte strávit celý víkend ale jen pár hodin, jednoznačně vám postačí i rybářská židlička. Pohodlností se od rybářského křesla velmi neliší, a službu vám poskytne prakticky stejnou. Nemůžete se na ní natáhnout sice tak, jako na křesle, nicméně každý rybář neustále utíká ke svému prutu – takže rybářská židlička je na těch pár hodin naprosto dostačujícím prostředkem odpočinku.

3. Rybářské lehátko pro maximální komfort

V létě je naprosto běžné, že rybáře u vody i přespávají – a z toho důvodu byste měli vsadit na rybářské lehátko! V noci vám zaručí absolutní pohodlnost, a vy tak nepřijdete ani o jeden úlovek! Jak je známo, v noci je největší ticho, což je zásadní, pro lovení ryb. Nepropásněte tuhle šanci jenom proto, že si nebudete mít kam lehnout!

Proč se u vody omezovat? Pořiďte si přesně takové posezení, jaké potřebujete!

Reklama