Ručnímu zavlažování už odzvonilo

Snad každý, kdo vlastní alespoň kousek zahrady se chce pyšnit krásným zeleným a hlavně zdravě vypadajícím trávníkem. Jenže toho nikdy s hadicí v ruce bohužel nedosáhneme. Někdy máme trávu suchou, jindy se nám z ní zase stane bažina.

Proto, aby byla naše zahrada krásná, mělo by se trávníku dostat v průměru 30 litrů vody na m2 za jeden týden. Čehož samozřejmě jen tak s naší silou a rozumem nedosáhneme. Avšak nežijeme v době ledové, ale v 21. století. Proč si tedy nechat utíkat čas s hadicí v ruce, když můžeme na svou zahradu nainstalovat závlahové systémy.

automatické zavlažování

Bohužel v důsledku globálního oteplování planety se mění plynule rozložení dešťových srážek na srážky přívalové. I přestože jejich úhrn splňuje měsíční hodnoty srážkového množství, není dostatečný pro závlahu našeho trávníku. Proto je automatické zavlažování trávníku tolik důležité.

Pravidelným zavlahováním docílíme opravdu krásného trávníku, který nám budou závidět i sousedé. Jen díky tomu správnému zavlažování uspoříte čas, ušetříte náklady a dosáhnete svého.

jezírková fólie

Stejně tak před nepřízní počasí je důležité chránit i jezírka, která nám mají naší zahradu zkrášlovat a zpříjemňovat pobyt na ní. Proto i u zahradních jezírek je důležité používat kvalitní a bezpečný izolační materiál, který bude pro nás představovat dlouhodobě spolehlivé řešení izolace.

Reklama