Rock shop mě podpořil v mé vášni o minerály

Můj otec je vášnivým mineralogem, který si cestu k velmi vytříbeným kouskům nalezl již za svých mladých let, které trávil na šachtě. Stejně tak, jako řada jeho kolegů i on propadl vášnivému sbírání minerálů všeho druhu. Doma si tak po právu založil svou sbírku do vitríny, která zdobí náš obývací pokoj.

Ve své sbírce má kousky pocházející zejména ze Severních Čech, kde pobýváme. Mezi TOP kousky, tak patří zejména Kasiterity z Cínovce či Fluority, Hematity a jiné velmi vkusné kousky, se kterými rád cestuje po burzách všeho druhu a umožňuje tak i ostatním mineralogům, nahlédnout pod pokličku jeho hobby. Já ovšem dávám raději přednost on-line možnostem nákupu minerálů a tak jsem v nedávné době navštívil e-shop s názvem Rock shop, který mi nabídl přesně to, po čem jsem toužil.

Rock shop nyní navštěvuji pravidelně

Můj otec příliš moderním technologiím moc nedá. Sám odjakživa pracoval manuálně a tak si cestu k počítačovým dovednostem nikdy nenašel. Čas od času mě tak požádá, abych mu ukázal nové kousky, které v ucelených sekcích portál Rock shop nabízí. Jelikož sám tento e-shop pravidelně navštěvuji, mám obrovský přehled o novinkách i vzorcích, které jsem již viděl a které jsem si dokonce již i objednal. Můj otec je pyšný na to, že se o minerály rovněž zajímám stejně tak, jako on, ovšem trochu po svém. Kromě minerálů z našich končin mě totiž zajímají i cizokrajné objevy, zkameněliny či dokonce meteority. Navíc, takový Kasiterit z Číny není vůbec k zahození.

Do pokoje se mi minerály již nevejdou

Jelikož jsem z počátku se svým otcem rád navštěvoval různé mineralogické burzy, mám doma i já svou poměrně velkou a rozmanitou sbírku minerálů. Poté, co jsem navíc zavítal na Rock shop, se má sbírka ještě o poznání rozrostla. Nyní tedy uvažuji nad tím, jakého kusu nábytku se ve svém „dětském“ pokoji vzdám a uvolním tak místo další vitríně či skříni na vzorky. Do mého stávajícího pokoje se totiž již celkem 1.000 ks různě velkých minerálů, již nemůže vejít. Nu což, každá sběratelská vášeň si žádá své oběti, není tomu tak?

Čtenář Pavel

Reklama