Robert De Niro nastupuje na stáž. Podaří se mu uspět?

Možná to znáte z vlastních zkušeností. Máte těsně před důchodem, měníte práci a přicházíte mezi nové kolegy, z nichž většina by mohla být vašimi dětmi nebo vnoučaty. V podobných případech se většinou setkáváme nejen s komunikační bariérou, ale také s názory, že na svěřenou práci nemůžeme stačit a společnosti budeme zátěží. Opak je ovšem pravdou, neboť zkušenosti nikdy nezestárnou.

Situaci, kdy firmy organizují stáže pro starší osoby a seniory skvěle vystihuje americká komedie Stážista, kterou můžete vidět dnes večer. Hlavní roli penzisty, který po smrti své ženy hledá smysl života, ztvárnil Robert De Niro. Jako Ben Whittaker hledá novou náplň života a hlavně denní režim, který by mu pomohl oprostit se od myšlenek na svou ženu. Vyzkoušel rybaření, jógu, bojové sporty, cestování, ale nic z toho nepomáhalo. Až jednou se rozhodl podstoupit výběrové řízení na stáž v dynamicky se rozvíjející společnosti.

K velké radosti Ben Whittaker byl na stáž přijat, čímž začíná kolotoč úsměvných momentů. Stará škola a zodpovědný přístup k práci byly u Bena znát hned od prvního dne v práci. Aby Ben nezapsal, s železnou pravidelností si chystá dva budíky. Do práce chodí pečlivě upravený a svěřeným úkolům vždy věnuje  maximální pozornost.

Komedie rozhodně nepatří k těm urážejícím, které si ze seniorů dělají legraci. Naopak Roberta De Nira staví do role elegána, který díky bohatým životním zkušenostem zvládá i plnění i nezvyklých úkolů. Navíc díky výborné sociální komunikaci se brzy stane oblíbeným v celém pracovním kolektivu. A to je teprve začátek.

Nenechte si ujít příjemný filmový zážitek. Film Stážista začíná dnes ve 20:20 na jednom z hlavních vysílacích kanálů.

 

Reklama