Remoska: Skvělý pomocník při vaření

Jistě ji znáte již z dřívějších dob, remoska byla nepostradatelnou součástí kuchyně, ovšem před pár lety s nástupem mikrovlnných trub a nejrůznějších domácích grilů, ustoupila remoska trochu do pozadí.

Nyní ovšem remoska zažívá opět svou renesanci. Vyznačuje se mnoha výhodami, které jistě každá hospodyňka ocení. V remosce připravíme širokou paletu lahodných pokrmů, má dlouhou životnost a není vůbec složitá na obsluhu.

Elektrické remoska se na trh začala uvádět kolem roku 1957 a hned si našla obrovskou oblíbenost u českých kuchařek. Nyní se k ní opět vracíme. Příprava jídla v remosce je velice jednoduchá. Vše co připravíte v troubě, uděláte ještě lahodněji v remosce a s výraznou úsporou energie. Jídlo v remosce nevysychá, zachovává si svou vláčnost, chuť, vůni a velice pohodlně připravíte také dietní pokrmy. Remosku využijeme na jakékoliv vaření, od pečení a grilování, přes ohřívání a rozmrazování jídel, až po dušení. Kvalitně připravovat můžeme všechny druhy masa, ryby, zeleninu, stejně tak jako toasty, koláče a buchty. Remoska je prostě zázračným pomocníkem každé kuchařky.

Oproti klasické troubě ušetříte až 80% elektrické energie, díky teflonovému povrchu, kterým dnešní moderní remosky disponují. Navíc se vám jídlo nebude připalovat a spotřebujete jen minimum oleje.

V remosce připravíte jídlo téměř kdekoliv. Oblíbené jsou jak v domácnostech, tak u chatařů, studentů na kolejích, dálkových řidičů nebo právě na letní dovolené.

Rozlišujeme Remosku GRAND, která má obsah nádoby 4 litry a Remosku ORIGINAL s obsahem 2 litry.

Pro připomenutí si povíme, z čeho se remoska skládá. Základem je pečící mísa vyrobená z teflonu. Druhým dílem je odnímatelné víko s topnou spirálou. Víko je vyrobeno z nerezového plechu a opatřené skleněným okénkem pro kontrolu pokrmu, aniž bychom museli remosku otvírat. Víko zároveň disponuje ventilem, který odvádí přebytečnou páru z remosky. Třetí částí je stojánek z drátu doplněný plastovými úchyty.

Remosku si v domácnosti rychle oblíbíte a příprava jídel bude pro vás radostí.

Reklama