Prodlužte si léto na zahradě

Počasí si s námi stále hraje jak na houpačce a nám nezbývá nic jiného než se jen přizpůsobovat. Jednou to jsou vedra k padnutí, po druhé zas bez svetru či lehčí bundy lepší ani nevycházet a občas to dovrší i déšť, kdy bez deštníku se zaručeně neobejdeme. Je tedy jasné, že léto se s námi pomalu ale jistě loučí a my bychom se měli začít připravovat na zimnější období.

Ne, ale jenom my si zasloužíme „zazimovat“. Stejně velkou pozornost bychom měli věnovat i naší zahradě, která nám přes letní měsíce zajisté dobře sloužila nejen k opalování, a tak bychom my ji teď měli s láskou připravit na další roční období.

Jenže proč se každý rok loučit s naší zahradou a v zimě se dívat jen zasněžený prostor, kde po vašich rozkvetlých květinách není ani stopy. Dopřát si ale můžete kousek vaší zahrady i v zimně, a to díky zimním zahradám, které jsou dnes tolik oblíbené. Nejen že budete mít zeleň v každém ročním období, ale určitě oceníte i výhody této vymoženosti.

Pozvat přátele na kávu mezi vaše květiny i v zimě, či trávit volné chvíle s dětmi mezi zelení je skoro jako sen. Stejně tak jak si můžete dopřát zimní dny s kouskem zahrady, tak si můžete i prodloužit vaši domácí koupací sezónu. Přeci jen naše podnebí nám často už v září bohužel nedovoluje koupání v bazénu. Jenže stačí malá vychytávka v podobě zastřešení bazénů a koupání si tak můžeme prodloužit až do podzimních měsíců či naopak už s ním začít v těch jarních.

Ať už se budete zajímat o zastřešení kruhového bazénu, oválného, hranatého či jakéhokoliv jiného, bát se určitě nemusíte. Zastřešit se dá totiž každý tvar, takže určitě i ten váš. Zahrada tedy určitě není jen výsadou letních dní. Stačí ji přikrášlit pergoly a trávit na ní můžete mnohem déle času, než si myslíte. A pokud přece jen nemáte doma tak velký kus zahrady, jak byste si přáli či raději trávíte čas doma, a i přesto byste chtěli doma více světel, pak se zkuste více zajímat o světlíky. Také ty vám pomohou blíže k přírodě.

Reklama