Prodej hotelu v Mariánských Lázních jako investiční příležitost

Foto: Eurobydleni.cz

Máte k dispozici větší investiční částku a rádi byste získali výhodnou a poměrně předvídatelnou investici? Sledujete nabídky na prodej hotelů v Mariánských Lázních? Dnes si povíme, jak se na takovou investici připravit a co bude čekat budoucího majitele.

Reklama

Pro koho je investice do hotelu v Mariánských Lázních vhodná?

Když přijde řeč na tak velkou investici, první na řadě bude otázka peněz. Budeme se snažit celý projekt financovat z úvěrů, nebo se nám podaří zaplatit celou kupní cenu  z vlastních prostředků? Tato důležitá otázka bude tím, v čem bychom měli mít na začátku jasno. Pokud disponujeme vlastním kapitálem, jsme samozřejmě ve výhodnější situaci a můžeme získat lepší podmínky.

Další velmi důležitou proměnnou v tomto typu realitního obchodu, je množství jednotek, které se nám podaří díky naší transakci získat. V případě prodeje hotelu v Mariánských Lázních půjde především o  počet pokojů, které můžeme získat. Ten totiž bude základem toku financí, které můžeme zařadit do naší bilanční rozvahy.

Zkušený investor si nejdříve zjistí veškeré informace a vyhodnotí klady a zápory

Pokud se chystáme na operaci podobných rozměrů, bude pro nás velmi důležité nejdříve spočítat všechny fixní náklady a potenciální zisky. Do rozvahy je také nutné zahrnout i sezónnost zařízení. Prodej hotelu v Mariánských Lázních zní samozřejmě velmi dobře, ale pokud nemáme veškeré finanční výkazy, můžeme se snadno dostat do problémů. Těm se můžeme vyhnout právě vhodným plánem a důkladným průzkumem, který nám pomůže vyhodnotit naší investici.

Hodnocení polohy a stavu hotelu

Před rozhodnutím o investici do hotelu v Mariánských Lázních je důležité zvážit polohu nemovitosti. Je to v oblíbené turistické destinaci? Je dobře dostupný MHD nebo autem? To vše jsou faktory, které mohou ovlivnit schopnost hotelu přilákat hosty a generovat příjmy.

Je také důležité vzít v úvahu stav hotelu a případné nutné renovace nebo aktualizace. Tyto náklady je třeba vzít v úvahu při hodnocení celkové ziskovosti investice.

Porozumění místnímu trhu a konkurenci

Kromě finančních úvah je také důležité prozkoumat místní trh a porozumět konkurenci. Jsou v okolí jiné hotely nabízející podobné služby a vybavení? Jaké jsou jejich ceny v porovnání s hotelem, který zvažujete koupit? Pochopení místního trhu a konkurence vám může pomoci činit informovaná rozhodnutí o cenách a marketingových strategiích pro váš hotel.

Nakonec je důležité zvážit řízení a provoz hotelu. Budete řídit hotel sami nebo si najmete správcovskou společnost, která bude zajišťovat každodenní operace? Zajištění efektivního provozu hotelu je klíčem k maximalizaci ziskovosti a zajištění úspěchu vaší investice.

Celkově může být investice do hotelu v Mariánských Lázních při pečlivém plánování a náležité péči lukrativní příležitostí. Před rozhodnutím je důležité důkladně prozkoumat nemovitost, místní trh a finanční úvahy. Zkušený investor si tedy vždy před rozhodnutím zjistí všechny informace a zhodnotí pro a proti.

A jaký je váš postup při větších realitních obchodech? Dejte nám vědět do komentáře!

Reklama