Problém se zubní náhradou? Nechte si poradit!

Zhruba 1,4 milionu lidí v České republice, – tedy zhruba šestina populace – má snímatelnou zubní náhradu. A často s ní mají problém – náhrada špatně sedí, má tendenci se uvolňovat, usazují se pod ní zbytky jídla. Lidé často nevědí, jak tyto starosti řešit, a podceňují také péči nejen o umělý chrup, ale i o ústní dutinu. Proto se pro nositele zubních náhrad každoročně spouští programy s bezplatným poradenstvím od odborníků.

Již čtvrtým rokem jezdí po různých kulturních nebo veletržních akcích či v rámci projektu Zdravá města mobilní Centrum ústní hygieny. Speciálně upravený kamion poskytuje bezplatné poradenství lidem se snímatelnými zubními náhradami v řadě měst po celé republice. Odborně vyškolený personál se spolu s kamionem vydá například na květinové slavnosti v Havířově, a to v sobotu 16. června.

Letos poprvé vyráží do malých obcí a měst tři posádky Corega Hlídky, které se zaměří na města a obce s počtem obyvatel mezi dvěma a deseti tisíci. Podle údajů Českého statistického úřadu tu totiž žije největší procento seniorské populace u nás. Hosteska a dentální hygienistka budou k dispozici jeden den v daném městě a nositelům náhrad názorně ukáží, jak se správně starat o protézy. Corega Hlídka má v plánu od května do září navštívit zhruba 150 obcí po celé republice. Aktuálně jezdí tři speciální posádky po Středočeském kraji, v červenci se pak přesunou do Plzeňského a Jihočeského kraje. O konkrétních termínech zastávek Hlídek i Centra ústní hygieny Vás budeme informovat průběžně na našich stránkách.

Zoufat však nemusejí ani ti nositelé zubních náhrad, kteří zatím nenavštívili Centrum ústní hygieny ani dosud nepotkali Corega hlídku. Na webových stránkách www.corega.cz totiž nyní najdou praktické informace a návody, jak se naučit žít se zubní náhradou, na co si dávat pozor a jak se o ni správně starat. Nové instruktážní filmy pak názorně ukáží, jak správně aplikovat fixační nebo těsnicí krém, jak náhrady nasazovat a snímat a také návod na používání čisticích tablet. Témata jsou přehledně rozdělena podle typu náhrady – tedy částečně snímatelná, kompletní snímatelná a také horní a dolní zubní náhrada tak, aby se každý nositel mohl zaměřit na informace, které jsou pro něj vhodné. Nechybí ani odpovědi na nejčastější otázky a také možnost položit individuální dotaz odborníkovi.

Soutěž s Coregou

Hrajte s námi o 3 balíčky portfolia Corega pro celkové zubní náhrady! Každý balíček obsahuje Fixační krém Corega XL, Fixační krém Corega Svěží dech, Fixační krém Corega Bez příchuti, Corega tablety Antibakteriální a Corega tablety proti odolným skvrnám.

Ve kterém roce poprvé vyjelo mobilní Centrum ústní hygieny?

a) 2007

b) 2008

c) 2009

Odpovědi zasílejte na e-mail redakce@i-senior.cz, do předmětu zprávy uveďte „Soutěž“, nebo pomocí SMS na telefonní číslo + 420 775 641 511. Nezapomeňte uvést celé své jméno a adresu, na kterou můžeme případnou výhru zaslat.

Reklama