Při výběru sedací soupravy zohledněte nadčasové trendy

Zdroj: Pixabay.com

Říkáte si, že je na čase rozloučit se s vaší starou sedací soupravou? Pokud již několik let byla přikrytá nejrůznějšími přehozy, které maskovaly její nedokonalosti, ošoupaný potah, škrábance od domácích mazlíčků či deformace polstrování, pak je nejvyšší čas. Poradíme, jak vybrat sedací soupravu, se kterou obývací pokoj odlehčíte a dodáte mu nový vzhled.

Reklama

Oblíbené trojkombinace nikdy nevyjdou z módy

Není žádným tajemstvím, že módní vlny se v určitých periodách navrací. Příkladem je dnes populární retro styl, respektive styl s prvky šedesátých a sedmdesátých let. K těmto prvkům patří přesné linie, lehce zaoblené hrany či doplnění loketních opěradel o dřevěné prvky.

Co je však stále v kurzu, bez ohledu na módní vlny, jsou praktické trojkombinace. Tedy sedací souprava složená z pohovky a dvou křesel. Jednoduchá a praktická kombinace, na kterou nedá dopustit mnoho rodin. Předností je vysoká variabilita v uspořádání křesel podle aktuální potřeby.

Trendům vévodí minimalismus

Současný bytový design upřednostňuje minimalismus. Tedy zařízení s minimem nepraktických věcí na očích. Pryč jsou doby, kdy obývacímu pokoji dominovala obývací stěna s vyrovnanými hrníčky a křišťálovými sklenicemi.

Nyní design obývacího pokoje vytváří dominantní sedací souprava doplněná decentním a ne příliš výrazným nábytkem. To platí o pro rohové sedací soupravy. Při jejich výběru proto zohledněte jejich tvar a barvu, neboť budou udávat styl celému obývacímu pokoji. Přitom už dávno neplatí, že rohová sedací souprava musí být nutně umístěna v rohu. Rohová sedačka krásně vynikne i ve volném prostoru. Při jejím výběru si ale dejte pozor, aby měla čalouněná záda, která poskytují příjemný pohled na sedačku z kteréhokoliv úhlu.

Podívejte se na letošní novinky

Dávno je také pryč doba, kdy se na sedací soupravu stály dlouhé fronty a vyplňovaly pořadníky. Dokonce ani nemusíte jezdit po nábytkářských prodejnách. Sedací soupravu si vyberete z pohodlí domova přes internet. Přehledný výběr kvalitních sedacích souprav poskytuje e-shop dona-shop.cz, ve kterém naleznete praktické trojkombinace, rohové sedačky i sedací soupravy do U. Podívejte se do e-shopu, které sedací soupravy jsou trendy.

Tip: Obývací místnost vizuálně odlehčíte, když uklidíte přebytečné upomínkové předměty od dětí a vnoučat. Pro zkrášlení obývacího pokoje bohatě postačí pár květin, fotografií či jeden oblíbený designový doplněk.

Reklama