Při nošení pánských teplákových souprav dbejte na to, abyste měli správnou obuv! Podívejte se, jaký druh bude fungovat

Pánské mikiny Bolf, Foto: Bolf.cz

Volba správné obuvi k teplákové soupravě je důležitá, ať z hlediska designu, nebo využití. Jinou obuv si vezmete do fit centra, jinou na běhání a jinou zase na venčení psa. Oblečením ukazujete, kdo jste, poodhalíte svou osobnost.

Reklama

Jakou obuv zvolit, aby nedošlo k módnímu faux-pas?

K teplákové soupravě určitě nevolte obuv formální. I když je dnešní doba uvolněnější, stále se příliš rozcházejí stylem i způsobem použití. Naopak dobře vám poslouží obuv neformální, tedy sportovní, tréninková apod.

Dbejte i na sladění barev obuvi s teplákovou soupravou. Můžete zvolit barvu kontrastní, výraznou, kterou na sebe upozorníte. Takovou může být červená v kombinaci s bílou teplákovou soupravou.

Proč je volba obuvi tak důležitá?

Výběr obuvi ovlivňují módní trendy, účelnost a taky roční období. Určitě vás napadne, že tenisky to přece řeší. Není to ale tak snadné. Trh se neustále rozšiřuje o nová módní díla, trendy se mění a my chceme jít stále s dobou. To, co dříve nosili naši prarodičové, bychom si nejspíš na sebe dnes neoblékli.

Také sportovní obuv už je zaměřena na jednotlivé sporty. Jiné boty použijete na tenis, jiné na fotbal a jiné na běhání. Díky technologiím, které dnešní doba poskytuje, máme možnost sportovat komfortně a taky s vědomím, že nejen naše chodidla jsou chráněná, co nejlépe to jde.

Obuv tedy není jen módním výstřelkem, ale i strážcem našeho zdraví. Proto i boty vybírejte obezřetně a dbejte při výběru na kvalitu.

Při výběru obuvi zohledněte:

  • kvalitu,
  • design, tedy styl a barevné provedení,
  • správnou velikost,
  • činnost, pro kterou obuv kupujete.

Obuv pro volný čas k teplákové soupravě

I tenisek (plátěnek) je na dnešním trhu více druhů. Tenisky, pohodlné boty se šněrováním, má doma snad každý. Jsou velmi oblíbenou obuví a mezi jedny z nejznámějších patří conversky. Vybrat si můžete nízké, nebo vysoké, které sahají nad kotník. Hodí se třeba na vycházky nebo na výlety do města.

Sneakers jsou módní boty na způsob tenisek či botasek. Jsou velmi pohodlné a taky univerzální. Sneakers se neustále přizpůsobují módě. Můžete je použít snad ke všem stylům oblečení. A nosit je můžete i v zimě, jen si dávejte pozor, aby chránily kotníky před chladem.

Obuv vhodná do posilovny a na sport

Sháníte-li outfit do posilovny, můžete navštívit stránky https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Teplakove-soupravy-815.html, kde najdete široký výběr teplákových souprav. Pak už jen stačí vybrat vhodnou obuv a máte vyhráno.

Do posilovny rozhodně nepatří pantofle, sandály ani běžecké boty. Naopak při cvičení oceníte pevné boty, které zajistí stabilitu kotníků. Musejí dobře sedět, být pohodlné a nesmějí klouzat. Z jednotlivých typů to mohou být např. boty na CrossFit, vzpěračské boty pro nadhoz, dřep apod., fitness boty na kardio nebo kruhový trénink.

Běžecká obuv zase vyžaduje pružnou podrážku tlumící nárazy a svršek, který umožňuje cirkulaci vzduchu. Kategorii můžeme dále rozdělit, protože běh v terénu vyžaduje jiná specifika obuvi než běh po silnici.

Sportovní obuv má však mnohem více typů, např. skate obuv, tenisová obuv či obuv pro košíkovou.

Reklama