Praktický nábytek, jehož přítomnost v domácnosti oceníte

Zdroj foto: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Ať už bydlíte v bytě malém, středním nebo velkém, důležité je, zda je vaše domácnost prakticky zařízená. Protože funkční bydlení je pohodlné bydlení, přinášíme vám několik tipů na praktické kusy nábytku, které vám život zase o něco zjednoduší.

Reklama

Rozkládací gauč využijete na odpolední šlofíky i při sledování televize

Dodržujete pravidlo odpoledních šlofíků? Podle výzkumů dokáže dvacetiminutový spánek po obědě zvýšit vaši produktivitu a vlije vám do žil novou energii. Vraťte se k návykům z mateřské školy a dopřávejte si po obědě chvilku klidu.Dokonale vám k tomu poslouží rozkládací gauč. Ušetříte si práci s rozestláním postele a pohodlí rozkládacího gauče oceníte i při sledování televize.

Manželská postel pro dva, která vám ušetří místo

Milujete spaní na velké manželské posteli, ale zabírá vám tolik místa v ložnici, že o ni neustále zakopáváte? Ušetřete si neustálá zbytečná zranění a vyměňte ji za menší. Manželské postele 160×200 cm poskytují pohodlí pro oba, a i nepatrný rozdíl 20 cm vytváří v interiéru ohromný rozdíl.

Zdroj foto: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Kuchyňské skříňky a police v úrovni očí

Kde v kuchyni uschováváte nádobí a potraviny, které používáte nejčastěji? Ušetřete si neustálé ohýbání a vybavte svou kuchyň co největším počtem skříněk a poliček v úrovni očí. Díky tomu totiž budete mít vše neustále po ruce a pobyt v kuchyni se pro vás stane mnohem pohodlnější. Stejné pravidlo můžete využít i v koupelně. Přestaňte se ohýbat do skříňky pod umyvadlem pokaždé, když hledáte prášek na praní nebo ručník. Opět vsaďte raději na police a nástěnné skříně.

Svatá trojice dokonalého obýváku

Máte při odpočinku v obývacím pokoji dostatečný komfort? Dopřejte si pohodlí při čtení i povídání s přáteli. Ve vašem obývacím pokoji by měly mít své čestné místo následující tři položky: pohodlné křeslo, podnožka, lenoška. Křeslo oceníte v případě, kdy si budete chtít pohodlně posedět. Podnožka je vítaným relaxačním prvkem, který rozmazlí vaše unavené nohy. Výhody lenošky snad ani nemusíme zmiňovat.Ta vám totiž poslouží pokaždé, když si budete chtít chvilku zarelaxovat.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Vaše pohodlí při sezení v křesle a odpočívání na lenošce podpoří správně zvolený polštář. Investujte do kvalitního polštáře, kterým si podložíte bederní či krční páteř. Polštáře v obývacím pokoji nemusí být pouze dekorační.

Žijte snadno, prakticky a jednoduše. Dopřávejte si dostatek pohodlí, zjednodušte si pobyt v kuchyni i koupelně a rozmazlujte se při odpočinku i povídání s přáteli. Rozkládací gauč, střední manželská postel, skříňky a poličky v úrovni očí a křesla, podnožky a lenošky, jsou nezbytnými kusy nábytku, které najdou své uplatnění v každé domácnosti.

Reklama