Pozor na podvodné léčitele a prodejce

Každým dnem slýcháme ve zprávách množící se případy, kdy se zneužívá lidské důvěřivosti. Hyenismus některých lidí nezná mezí a právě proto bych vás chtěl před ním varovat.

Reklama

V úterý 1. října byla v pořadu Soukromá dramata na televizní stanici Prima odvysílaná reportáž investigativního novináře Janka Kroupy o zneužívání žen prostřednictvím podivného šarlatána Bartoně vydávající se za jakéhosi nadčlověka, který byl seslán na tento svět.

Zoufalé ženy, které měly určité trápení, navštěvovaly tohoto muže ve svém voze na hradeckém parkovišti jednoho supermarketu. Šarlatán Bartoň, obtloustlý a oplzlý muž, nejdříve vyslechl problém žen, začal jim vyprávět o tom, jak je vyšším zosobněním člověka a dokáže ji zázračně pomoci. Za každou schůzku si Bartoň účtoval tisíc korun. Na druhé schůzce většinou přišel k samotnému „vyhánění zlých duchů“, aby toto bylo možné, ženy se musely vysvléct a byly podrobeny jeho nechutnému osahávání, které kolikrát přecházelo až ve znásilnění.

Toto individuum si bez problémů také účtovalo nemalé finanční částky například za kurz Reiky, který v několika lekcích prodával za dvanáct tisíc, bez jakéhokoliv školení se slovy, že je naprosto zbytečné. Stačí, když za obdržené peníze odemkne důvěřivé osobě určité čakry, která následně může provádět Reiky.

Podvodné praktiky tohoto muže zachytila skrytá kamera jedné z tajně nasazených žen. Není nám známo kolik bezbranných osob takhle okradl a kolik důvěřivých žen zneužil, smutné je, že tomuto podvodníkovi příliš velký trest zřejmě nehrozí, i přes to, že prováděl nedovolenou  podnikatelskou činnosti a neodváděl daně.

Více se dozvíte v reportáži zde.

Závěrem radím, buďte obezřetní ke všem prodejcům, rádoby léčitelům a dalším lidem a hlavně nevěřte všemu, co vám kdo říká!

Případ se stále vyvíjí, se svými výpovědmi se přihlašují  podvedené oběti, které Bartoň okradl o statisíce. Vývoj můžete sledovat v pořadu Soukromá dramata. V neděli 6. 11. zakladatel sekty Petr Bartoň spáchal sebevraždu.

i-Senior.cz

Reklama