Pozor na lákavé first minute zájezdy, z vysněné dovolené se může stát peklo

Zdroj: www.pixabay.com

Plánujete letní dovolenou a lákají vás příznivé ceny first minute zájezdů? Akce je to sice atraktivní, ale při zbrklé koupi se vám nemusí vyplatit. Na co si dát pozor při výběru dovolené, ať vám po příjezdu na místo nezůstanou jen oči pro pláč?

Reklama

Cestovní kanceláře už od začátku roku nabízí letní zájezdy za výhodné ceny. Není divu, že mnohé do svých spár nalákají. Ano, díky first minute akcím lze pořídit dovolenou s výraznou slevou, a to až 30 %. Pokud si vše ohlídáte a výběr neukvapíte, pak si v létě užijete dovolenou snů, jestliže ale vezmete první, co se namane, je možné, že vás bude čekat horor v přímém přenosu.

Na co si dát pozor při koupi dovolené?

Před koupí zájezdu si ověřte pár základních informací. Nenechte se nalákat jen na atraktivní popis a fotografie, které mnohdy projdou zásahem šikovného grafika.

„Pláž vzdálena 300 m, moře azurové, stravování formou all inclusive, výhled z pokoje na moře.“ Typický popis, který je ale velmi zavádějící. Z 300 metrů se stane 500 metrů, z čistého moře je po ránu voda plná mořských řas, strava all inclusive se nevztahuje na alkoholické nápoje a na pláži se žádného jídla také nedočkáte a výhled na moře se skrývá za vzrostlými stromy, které jsou vysázené přímo u balkonu. To vše vám může pohodovou dovolenou pořádně znepříjemnit. Údaje o resortu si proto vždy ověřte v cestovní kanceláři a v uživatelských recenzích. Turisté, kteří na daném místě byli, vám nejlépe popíší, jaké to v dané lokalitě ve skutečnosti je. Dozvíte se, jak daleko je ubytování od pláže, jak čisté je moře, jak ochotný je personál, jak dobré je jídlo, jak hezké jsou pokoje, atd.

Jakmile si budete jisti, že vámi vybraná dovolená, bude dokonalá, je na čase zaostřit na další nezbytnosti. Ověřte si, že v konečné ceně je zahrnuto vše, s čím počítáte, tedy jídlo, ubytování a doprava. Pokud na dovolenou letíte, popřípadě jedete autobusem, je vhodné si dopředu zjistit, odkud budete vyrážet, ať nemusíte hned na začátku cestovat přes celou republiku.

Před podpisem smlouvy si dobře přečtěte podmínky a zkontrolujte si, zda sedí vše, jak má. Že na smlouvě nejsou uvedeny chybné údaje a datum dovolené je totožný s tím, se kterým počítáte. Co se nocí zájezdu týká, i ty mohou být ošemetnou oblastí, a to především tehdy, když letíte na dovolenou v noci a vracíte se nad ránem. Ihned tak můžete přijít o jednu noc a dva dny.

Ani to, že si kupujete zájezd se slevou, nedává nikomu oprávnění k tomu, aby vám poskytl poloviční služby. Zasloužíte si stejnou kvalitu jako ti, co pořídí dovolenou za plnou cenu. Proto se nenechte odbýt!

Reklama