Poznáváme Jeseníky. Která místa nevynechat?

Pohoří Jeseníky nabízí spoustu lákavých turistických míst, které určitě stojí za navštívení. Na své si přijdou jak pěší turisté, tak milovníci cyklistiky, kteří si mohou vychutnat pohled na malebnou krajinu ze sedla svého bicyklu. Nazujte pořádnou obuv, dofoukněte duše na svém kole a vyrazte s námi poznávat Jeseníky.

Prvním našim zastavením na trase je Karlova Studánka. Malebné lázeňské městečko disponuje léčivými uhličitými minerálními vodami. V Karlové studénce dominují roubené, horské lázeňské budovy a za zhlédnutí stojí uměle vytvořený vodopád nad parkovištěm. .

Druhá zastávkou jsou Velké Losiny. Toto město je zajímavé pro svůj pohádkový zámek, na kterém v 17. století probíhaly inkviziční procesy. Ostatně nedaleko Velkých Losin se nacházejí Petrovy kameny, kde tehdejší čarodějnice pořádaly slety a divoké sabaty. Další zajímavostí Velkých Losin je muzeum a ruční výroba papíru. Ručně vyráběný papír z Velkých Losin má svou ojedinělou strukturu, díky níž je oblíben a vyžadován v mnoha zemích po celém světě. Za luxusní zboží se považují vizitky, pozvánky či svatební oznámení tištěná na ručně vyráběný papír.

Třetím v pořadí našich zastavení je majestátní vodní elektrárna Dlouhé Stráně. Tato vodní elektrárna umístěna na vrcholu hory, je jedinou přečerpávající vodní elektrárnou svého druhu v České republice. Po objednání prohlídky Vás k vodní elektrárně doveze autobus z Koutů nad Desnou.

Když už jsme na výletě v jesenickém pohoří, neměli bychom opomenout návštěvu Mechového jezírka na Rejvízu. Stezka národní přírodní rezervace je dlouhé zhruba tři kilometry a vede po dřevěných chodníčcích k největšímu rašeliništi na Moravě starém zhruba 7 tisíc let.

Samozřejmostí na konec naší výpravy je návštěva nejvyšší hory Hrubého Jeseníku a zároveň nejvyšší hory celé Moravy. Praděd ční do výšky 1492 metrů. Na jeho vrcholu stojí televizní vysílač. Ve věži vysílače je restaurace s vyhlídkou do širokého okolí.

Reklama