Bavlněné povlečení zpříjemní váš spánek

Snad většina žen ví, jak je těžké pořídit si hezké kvalitní povlečení, ať už do ložnice nebo do pokojů svých ratolestí. Barva musí alespoň trochu ladit s tapetami a cena se zas nesmí pohybovat v horentních částkách.

 

 

 

Dnes lze koupit ložní prádlo již za pár stovek, jenže materiál a kvalita tomu často také odpovídají. Ovšem kupujete-li povlečení pro vaše nejmenší, pak by cena rozhodně neměla být na prvním místě. Ba naopak vidíte-li podezřele levné povlečení, pak si dvakrát rozmýšlet jeho koupi. Kvalita by mohla být stejně nízká jako cena.

Jenže jak se starat o takové kvalitní povlečení a nedocílit častým praním toho, aby se jeho tvar vytratil do neznáma a nám z utracených peněz zbyl jen kus hadru?

Bod číslo jedna je určitě kupovat ten správný materiál a pro děti to platí dvojnásob. Proto 100% bavlna je ta pravá. A to nejen díky tomu, že se jedná o zcela přírodní materiál, ale i na údržbu je bavlněné povlečení mnohem lehčí.

Bod číslo dvě je pravidelné praní. Obzvlášť máme-li malé děti. Těm by se povlečení mělo měnit třeba i denně. Jakákoliv nečistota může totiž způsobit vyrážky či jiná onemocnění. Což ale platí i pro dospělé.

Bod číslo tři je správné praní. Ano, i nesprávným praním můžete docílit zcela zničení svého ložního pádla. Co se týče opět malých dětí či rovnou miminek, vhodné je určitě praní na 90 °C, protože jen ta nejvyšší teplota dokáže zničit opravdu všechny bakterie, které by mohly ohrozit zdraví dětí. A zapomenout nesmíte ani na správné prací prostředky, u nichž zásadním pravidlem je vyzkoušet reakci vašich nejmenších. Proto je vhodné nejdříve vyprat v daném prášku pár kousků. Tak samo to platí i u aviváže, ne všechny prací prostředky jsou zcela vhodné na praní dětského ložního prádla.

Bod číslo čtyři vybrat správnou barvu. Nejen že barva povlečení musí korespondovat s barvou na vaší zdi, jak již bylo v úvodu zmiňováno, ale barva by měla být vybírána i z toho psychologického hlediska. Nezapomínejte přeci, že každá barva má svůj význam a působí na nás odlišně. Proto ke spánku je vhodná například barva zelená, která uklidňuje, modrá, která uvolňuje napětí, anebo fialová, která je spojována s meditací.

Reklama