Postcovidové příznaky zmírňují lázeňské pobyty

Onemocnění covid-19 provází celá řada navazujících potíží, které neustupují ani několik týdnů po prodělané nemoci. Pocovidové potíže zmírňují vybrané lázeňské procedury. Státní příspěvek na lázeňský pobyt lze získat až do konce roku 2021.

K nejčastějším postcovidovým problémům patří dýchací obtíže, bolesti hlavy, snížená citlivost chutí a čichu, ale také problémy s pohybovým aparátem. Lékaři upozorňují, že mezi pocovidové příznaky patří také nespavost, deprese, úzkostné stavy a další neurotické poruchy.

Rekonvalescenci po covidu urychlí lázně

Některé pocovidové příznaky odezní samy, jiné ale vyžadují odbornou lékařskou péči. Závažnost potíží zhodnotí vždy lékař. Léčbu mnohých příznaků urychlí lázně po covidu. Mnoho lázní tak do svých nabídek zařazuje speciální lázeňské programy, které pomáhají s rekonvalescencí po prodělaném covidu. Patří mezi ně například Priessnitzovy lázně v Jeseníkách, Jurkovičův dům v Luhačovicích, Jánské Lázně nebo Františkovy lázně, konkrétně hotely Francis a Reza. V rámci pocovidového pobytu lázeňský lékař přizpůsobí složení procedur vždy na míru individuálnímu zdravotnímu stavu.

Denně na Spa.cz  rezervujeme přes 30 pocovidových pobytů. Toto číslo roste každým týdnem, a to i v době uzavření hotelů. Lidé si rezervují pobyty po covidu už na květen a doufají, že v té době bude pro léčebné pobyty opět otevřeno, chtějí se léčit co nejdříve,“ říká Richard Šipoš z rezervačního portálu Spa.cz.

Lázeňské pobyty pro seniory na posílení imunity

Lázně ale neslouží pouze na rehabilitace a doléčení. Lázeňské pobyty pro seniory jsou skvělým prostředkem na posílení imunity, dýchacích cest a kardiovaskulárního systému. Vybrané lázeňské procedury totiž posilují pohybový aparát a pomáhají celkové regeneraci organismu. Lázeňské pobyty na posílení imunity nabízí například Lázně Libverda, Lázně Lipová nebo ASTORIA hotel & Medical Spa v Karlových Varech.

Do lázní se státním příspěvkem

Dostupnost lázeňských pobytů usnadňuje program státních příspěvků, který byl prodloužen do konce roku 2021. Díky tomu lázeňské pobyty se státním příspěvkem poskytují úsporu 4 000 Kč na osobu. Podmínkou je šestidenní pobyt ve vybraných českých lázních a absolvování minimálně pěti procedur. O státem dotované lázeňské pobyty je velký zájem. „Průměrná délka lázeňského pobytu vzrostla v roce 2021 o 2,5 dne, což je přímý vliv státních poukazů, jejichž využití je podmíněno pobytem na alespoň 6 nocí,“ vysvětluje Richard Šipoš z portálu Spa.cz.

Reklama