Postavte vnoučatům dřevěný domeček

Děti milují pobíhání na zahradě a stavění nejrůznějších skrýší. Tak proč jim v tom trochu nepomoci? Jestliže si přejete, aby si u vás vnoučata pobyt naplno užila, postavte jim zahradní domeček.

 

 

Zahradní domky pro děti představují výborné zpestření zábavy. Naleznou v něm úkryt a poslouží jako stabilní scéna pro mnoho dětských her. Vždyť, kdo z nás by si za mlada nepřál mít svůj vlastní úkryt nebo dům na stromě? Naše dávná přání se od nynějších dětí příliš neliší. Místo na stromě stačí domeček umístit na dřevěné piloty a vyvýšená dětská chatička rázem získá na atraktivnosti.

Navíc z ní vnoučata budou mít lepší rozhled a z jejího zápraží může vést dolů skluzavka.

Jak postavit dřevěný domeček?

Základem stavby je příprava kvalitního materiálu. V žádném případě domeček nestavějte z nejrůznějších kousků latí, které jste našli v kůlně. Chcete přeci, aby ve výsledku byla stavba pohledná a nepřipomínala chaloupku na kuří nožce.

Nejvhodnějším materiálem je dřevo ze severského nebo červeného smrku. Je pevné, výborně se s ním pracuje a ohoblované je příjemné na dotyk. Širokou paletu smrkových hranolů, hoblovaných desek a případně srubových obkladů poskytuje tatranský profil.

S připraveným materiálem a správným návrhem chatky zvládne konstrukci postavit každý šikovný kutil. Před stavbou však nezapomeňte na stabilní základy, aby domeček nestál přímo na zemi. Vlhkost by výrazně zkrátila jeho životnost.

Základy lze snadno vybudovat prostřednictvím základových pásů, které se umístí do země pod nosné stěny. Zbytek podkladu postačí mírně vyhloubit a vysypat hrubou a následně jemnou struskou.

Zakázková výroba

A pokud se na stavbu zrovna necítíte, můžete si výrobu chatky zadat přímo ve společnosti Kvalitní tatranský profil, kterou naleznete na stránkách www.kvalitny-tatranskyprofil.sk. Firma na zakázku vyrábí záhradné chatky od rozměrů 4maž po prostorné domečky s užitnou plochou 42 m2.

Doma už jen v klidu chatičku ošetříte ochranným nátěrem a po zaschnutí si děti mohou do sytosti vyhrát.

Přidáte-li k domečku skluzavku, houpačku nebo pískoviště, vytvoříte tím ideální prostředí děti, kvůli kterému se vnoučata budou za vámi stále rádi vracet. A věřte, že na tak silné zážitky z dětství budou vzpomínat ještě v dospělosti. Hrdiny v jejich vyprávění budou dědeček s babičkou, kteří jim připravili jedinečné zázemí, jenž ostatní děti mohly jen závidět.

 Všestranné využití zahradních chatek

Dřevěné domečky nemusí sloužit jen pro vnoučata. Využít je můžete pro skladování zahradního nářadí nebo jako zahradní chatku pro přespání. Záhradné domčeky se také hojně používají pro ustájení malého počtu hospodářských zvířat, jakými jsou například ovce.

Ať již budete stavět domeček pro vnoučata nebo si postavíte útulnou zahradní chatku, nezapomeňte na dřevo z tatranského profilu. Vaše chatka bude mít jedinečný přírodní vzhled s omamnou vůní smrkového lesa.

Reklama