Polovina českých domácností prošla v posledních letech větší rekonstrukcí

zdroj: pixabay.com

V průběhu času si svůj byt či dům vylepšuje naprostá většina lidí, protože jen málokdo je spokojený se stavem domácnosti, v jakém ji získal. Češi nejčastěji investují do rekonstrukcí koupelen a kuchyní.

Reklama

Češi si své bydlení, podle průzkumu Raiffeissen stavební spořitelny, vylepšují se stále rostoucí oblibou. 24 % dotazovaných jako největší prioritu vidí úpravu koupelny, 20 % respondentů pak uvedlo, že vylepšilo či plánuje vylepšit svou kuchyň. Nejčastěji se jedná o lidi ve věku 20–30 let, kteří si rádi dopřejí pohodlí a vaření neberou jen jako povinnost, ale i jako zábavu, při které se mohou sejít s přáteli či rodinou.

Vedle rekonstrukcí kuchyní a koupelen lidé realizují úpravy i svých obývacích pokojů. Do rekonstrukce interiéru se v posledních letech pustila téměř polovina dotázaných. 54 % respondentů v průzkumu naopak uvedlo, že za posledních pět až sedm let žádnou rekonstrukci ve své domácnosti vůbec nerealizovalo. Ve většině případů se jedná o lidi, kteří jsou v nájmu, a proto nechtějí investovat do úprav.

Češi také zlepšují okolí svého domu, a to především z důvodu názoru ostatních na jejich obydlí. Nejčastější se jedná o úpravy teras, balkonů či zahrady.

„Češi si rádi zvelebují své domácnosti, a to jak kvůli životním událostem, jako je například nový přírůstek do rodiny, tak pro pouhé zvýšení vlastního komfortu. V obou případech je důležité nepodcenit plánování a stanovit si na realizaci rekonstrukce střízlivý rozpočet. Samozřejmostí je pak počítat s dostatečnou rezervou pro případ, že v průběhu dojde k neočekávaným výdajům,“ uzavírá Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Reklama