Pojištění! Na co?

Často si říkáme, že nám se přeci nic zlého stát nemůže a pojištění je pro nás tedy jen ztráta peněz a času. Jenže nikdy neříkej nikdy. Náhoda je blbec a často právě na nepřipravenost doplácí mnoho z nás.

Reklama

Je sice již dobře známo, že Češi už pochopili princip cestovního pojištění, a tak do zahraničí nevyjíždí jen se svou „obyčejnou“ zdravotní kartičkou, ale i s tou „příplatkovou“. Pojištění nás samotných je, ale jen prvního krok pro klidný život. Nejen nám se totiž může něco stát.

I naše domy a byty jsou dennodenně v ohrožení, a jak jsme si mohli zvyknout za posledních pár let, neštěstí si nevybírá. Krádež, vytopení či jiné živelné katastrofy mohou potkat každého z nás. Proto ani pojištění domácnosti by pro nás nemělo být velkou zátěží pro peněženky. Je přeci lepší si připlatit předem, než pak přijít s „křížkem po funuse“.

Dnes jsme bombardováni ze všech stran pojišťovny, ať si vybereme tu či onu, že právě ta je nejlepší a jen ona nám nabídne nejvýhodnější pojištění. Jenže jak vybrat tu, která bude opravdu pro nás tou NEJ po všech stránkách? Toť otázka!

Nejlepší je samozřejmě dát na rady svých známých a sjednat si pojištění domácnosti u prověřené pojišťovny. Druhou možností je pomocí internetu porovnat nabídku a vybrat tu správnou. Pojistit si můžete vybavení domácnosti včetně veškerého zařízení, cenností a i peněz. V případě, že vlastníte k domu či bytu i sklep a garáž, pak i to může být pojištěno proti odcizení, poškození či zničení.

 

 

Reklama