Pohádková oblast Gargano

Výběr letní dovolené. Pro někoho nejoblíbenější činnost, pro jiného noční můra. Pokud tedy patříte k těm, co ještě nemají jasno v tom, kde budou trávit letní dovolenou, pak pro vás máme tip na jednu pohádkovou oblast, která určitě stojí za navštívení.

Nebudeme mluvit o žádné exotice či předražených místech. Dnes vám chceme představit oblast Gargano, kterou můžete navštívit v evropské zemi v Itálii a kterou ročně navštíví přes milion rekreantů, což svědčí o její oblíbenosti. Najdete tu vše, co pro ideální dovolenou potřebujete, čistý vzduch, krásné moře, klid a překrásnou přírodu.

I přestože je Gargano jednou z nejoblíbenějších italských oblastí a turistů tu najdete opravdu víc než dost, nejedná se o žádnou přepychovou oblast plnou drahých hotelů a luxusních rezidencí. Ubytovat se tu můžete převážně v kempech a apartmánech různých kategorií.

Jelikož je Gargano v Itálii položeno na jihu, teplo tu zaručeně budete mít. Navštívit tuto oblast můžete od dubna až do října, takže pokud si chcete užít trochu klidnou dovolenou, nemusíte jezdit v srpnu, kdy je hlavní sezona. Ať už ale pojedete kdykoliv, určitě navštivte i překrásná města jako je hlavní město Vieste a Monte San Angelo či ostrovy Tremiti, které jsou jedinými ostrovy v Jaderském moři patřící Itálii. Jedná se o ostrovy – S. Nicola, S. Domino a Capraia.

Začněte tedy ještě dnes plánovat letní dovolenou, kterou i na překrásných písčitých či oblázkových plážích dlouhých často až stovky metrů, můžete trávit za velmi přijatelné ceny, které v Garganu na vás čekají. Ať už se ale vydáte v létě kamkoliv, určitě vám přejeme hezkou dovolenou a teplé počasí.

Reklama