Podzimní výlety do vinic pokračují

Výlety do nejkrásnějších vinic Evropy pokračují. Dnes se podíváme za vínem do Maďarska a do vyhlášené vinářské oblasti ve Francii.

 

 

 

 

Maďarsko umožní relax v termálech

 

Tokajská oblast ležící na severovýchodě Maďarska a jihovýchodě Slovenska je světoznámá díky kvalitnímu vínu. Maďarsko je známé především svou egerskou „býčí krví“ a tokajským vínem, které se stalo legendárním elixírem oceňovaným ruskými cary, britskými panovnicemi i rakouskými císařovnami. Kraj může zaujmout i prohlídkou barokní perly Maďarska – města Eger, ležícího v malebné krajině pod Bukovými horami, či návštěvou nedaleké Budapešti. Milovníci termálních lázní si v Maďarsku přijdou na své. Mohou využít řadu relaxačních programů v místních termálních lázních, které mají blahodárný vliv na zdraví člověka. „Pokud se chystáte na výlet do proslulé vinařské oblasti Tokaj, pak si jej ideálně naplánujte na začátek října. A nenechte si zde ujít slavnosti tokajského vína. Místní vinaři zde prezentují ta nejkvalitnější vína. Můžete zde příjemně degustovat a nasát jedinečnou atmosféru,“ sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou českého trhu v prodeji online zájezdů. Čtyřdenní poznávací zájezd po Maďarsku se zastávkami v kraji tokajského vína je možné zakoupit za 5 000 Kč.

Do Burgundska na lodi

 

Nejslavnější vinařskou oblastí Francie je Burgundsko, které se rozkládá ve východní části země. V této oblasti kdysi býval oceán. Když vody ustoupily, daly tamějšímu regionu život a úrodnou zem a vtiskly jeho vínům hloubku a spletitost. Na půdním podloží jílů se v Burgundsku pěstuje pouze odrůda Pinot Noir nebo Chardonnay, ty dávají velmi suchá bílá vína s výraznými kyselinami. Burgundští vinaři jsou známí svým „joie de vivre“ – smyslem pro radost a pohostinností, s jakou vítají všechny návštěvníky. Třetí víkend v lednu bývá tradičně důležitým termínem pro milovníky burgundských vín, kteří se sjíždějí k legendárním viničním horám, aby zde prožili tři dny degustačního a gastronomického maratonu nazvaného La Fête de la Saint Vincent Tournante, tedy festival svatého Vincenta. Kraj světoznámých vinic je možné poznat i z paluby lodě. Nenechte si ujít dobrodružnou plavbu na kanále v Burgundsku. Například desetidenní zájezd s polopenzí vyjde na 18 500 Kč na osobu.

 

Reklama