Podzim na Vysočině je krásný. Vyrazte na dovolenou do Jihlavy a poznejte celý kraj

Foto: Pixabay.com

Vysočina je malebným krajem, který je u turistů oblíbený především v podzimním období. Pro pohodovou dovolenou, nabízí vše, co je potřeba. Úžasnou přírodu i dechberoucí historii. Kam ale vyrazit, abyste měli Vysočinu celou jak na dlani? Jednoznačně do Jihlavy.

Reklama

Jihlava je krajským městem Vysočiny, a není divu, nachází se v jejím samém středu. Ať už se z města vydáte na sever, jih, východ nebo západ všude je to blízko. Ideální místo pro podzimní pobyty.

Z Jihlavy až na kraj Vysočiny

Pro poznávání Vysočiny je strategické zvolit ubytování v Jihlavě, stačí totiž sednout do auta a za zhruba půl hodinky jste v historické Telči, v Santiniho Žďáru nad Sázavou, v židovských uličkách Třebíče, v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově, v údolí řeky Sázavy v Havlíčkově Brodě, ve městě fiktivního hrdiny z filmu „Marečku, podejte mi pero!“ v Humpolci nebo v rodném bydlišti Jaroslava Haška v Lipnici nad Sázavou. A tím výčet měst, která stojí za navštívení, rozhodně nekončí.

Je libo houby, víno, nebo dýně?

Vysočina je kraj rozmanitý, na své si přijdou turisté všech zájmů. Navíc na podzim se lze vydat do lesa na sběr hub. Pokud vám ale houbová smaženice a ani řízky nic neříkají a dáváte přednost vinnému moku, pak vás potěší, že i na Vysočině mají krásné vinice. Pár hezkých chvil tak lze strávit také degustací vína ve vinném sklípku. A co by to byl za podzim v Jihlavě bez dýní? Především okolní vesnice lákají na nejrůznější Dýňobraní, Dýňování a do Dýňových světů.

Jihlava je perlou Vysočiny

I přestože je Jihlava historické město, dovolená v Jihlavě rozhodně nemusí být jen o historii, avšak ani tu byste si neměli nechat ujít. Centrum s malebnými uličkami, původními domy a náměstím doslova vybízí k večerním toulkám. A po procházce na zemi je nejlepší se vydat pod zem. Podzemní jihlavské labyrinty jsou fascinujícím místem, které nesmíte minout. Propletená síť chodeb a sklepů s bohatou historií vás vtáhne do zcela jiného světa.

Ujít si v Jihlavě nenechte ani festivaly a kulturní akce, v průběhu celého roku město nabízí bohatou kulturu, která láká turisty i z dalekého okolí. Vyrazit také musíte do místních restaurací a kaváren, na Vysočině se to totiž jen hemží šikovnými českými kuchaři. Místní kuchyni ale často ochutnáte i v oblíbených hotelech či rodinných penzionech. Vybírat tak můžete ubytování na Hotel.cz, kde najdete právě ta místa, která snoubí kvalitní spaní s hezkým prostředím a s výtečnou kuchyní.

Reklama