Po Česku za vínem i kulturou, na kole i pěšky. Kam vyrazit v létě na dovolenou?

Léto v Česku může být kouzelné, a to nejen díky rozmanitosti našeho počasí, ale především díky nespočtu krásných míst, které naše země nabízí. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit právě teď, máme pro vás tip na pohádkovou lokalitu, kterou si zamilujete.

Jižní Morava láká od nepaměti, stejně tak i známá obec Lednice a její okolí. Nejen seniorům nabízí krásu moravského venkova, procházky v zámeckém parku i ochutnávky vín.

Lednicko-valtický areál je klasika, která nikdy neomrzí

Dovolená v Lednici se neobejde bez navštívení krásného zámeckého parku. Lednicko-valtický areál, který se nachází nedaleko Lednice, Valtic a Břeclavi, není nadarmo zapsán na seznamu památek UNESCO. Při toulkách parkem narazíte na Apollónův chrám, zámeček Belvedér, Hraniční zámeček, Janův hrad, Kapli sv. Huberta, oboru Obelisk, chrám Tři Grácie či šedesát metrů vysoký Minaret v maurském slohu.

Projít celým areálem vydá na několikadenní dovolenou, na pomoc při poznávání si ale můžete vzít kolo. I méně zdatní cyklisté ocení rovinaté cyklostezky, které hravě zvládnou senioři i rodiny s malými dětmi.

Léto v Lednici si zpříjemněte ve vinném sklípku

K jižní Moravě patří vinné sklepy, i k nim vedou vinařské stezky. Ať už na kole nebo pěšky si tak nenechte ujít tento tradiční moravský zážitek. Ochutnáte nespočet kvalitních vín a dobré jídlo, poznáte milé vinaře, seznámíte se se stejně naladěnými lidmi, a to vše v krásném prostředí vinic.

Pakliže kolo a víno pro vás nejde dohromady, můžete vyrazit do jednoho z mnoha sklípků v rámci ubytování v Lednici. I v samotné obci najdete vyhlášené vinaře. V září se pak můžete těšit na lednické dýňobraní a ochutnávku prvních burčáků či klasické vinobraní spojené s festivalem gulášů.

Na dovolenou po Česku nemusíte jet jen autem

Do Lednice můžete vyrazit autem, vlakem i autobusem. Letní pobyty tak nemusíte plánovat jen vlastním vozem, obec je relativně dobře dostupná také hromadnou dopravou. Vše samozřejmě záleží na vašich preferencích, časových možnostech a plánech. S těmi je dobré začít s předstihem, avšak i na poslední chvíli najdete nespočet tipů na ubytování na Hotel.cz, kde na vás čeká také několik užitečných recenzí a rad, jak vybrat nejlepší hotel, kde jsou vítáni domácí mazlíčci nebo kolik stojí v průměru noc v penzionu ve vámi zvolené lokalitě.

Reklama