Plasty nejsou jen nutné zlo. Jak napomáhají seniorům v každodenním životě?

Foto: Pixabay

Plast, jedni ho nenávidí, druzí na něj nedají dopustit. V 21. století se jedná o velmi diskutované téma, které ale rozhodně nemá jen jednu stranu mince. Ač se to některým nezdá, plastové obaly nám přináší celou řadu výhod.

Reklama

Historie plastů sahá do 19. století, první plně syntetický plast se ale objevil až začátkem 20. století, za tzv. bakelitem stojí vynálezce Leo Baekeland. Jedná se o ztuhlou směs formaldehydu a fenolu.

Plastové obaly jsou nedílnou součástí našich životů

Plasty se rychle rozšířily do celé řady odvětví, dnes jsou součástí nejen automobilového průmyslu, výpočetní techniky či oděvního průmyslu. A právě pro firmy představují plasty velkou výpomoc, především pak co se jako obalového materiálu týká. Plastové obaly jsou lehčí, skladnější a zajišťují lepší čerstvost třeba právě potravin, které jsou nedílnou součástí našich životů.

Minerální vody, léky, mléčné výrobky, pečivo, maso a mnoho dalšího si můžeme v supermarketu zakoupit v plastových obalech, a to ať už se jedná například o plastové láhve, misky, sáčky, kelímky, tuby nebo krabice. Není proto divu, že pro firmy je velmi důležité získat komplexí služby, které jim zajistí plastové obaly všeho druhu a které jim zároveň umožní vymanit se ze stínu konkurence. I láhev na vodu nebo dávkovač na léky může mít jedinečný design s originální etiketou.

Pro seniory představují plasty velké zjednodušení

Plasty vzbuzují v současné době řadu emocí, nejvíce kontroverzní jsou pak malá plastová brčka, kterým u nás už odzvonilo. Přesto se plastu nedá upřít, že nám zjednodušuje život. Kdo by se chtěl opět tahat s mlékem ve skle? I přehledné plastové obaly s velkými nápisy jsou usnadněním pro mnohé seniory. Nemluvě o tom, jak napomáhají nejrůznější plastové dávkovače, rozprašovače a všemožné nádoby lidem dříve narozeným, pro které často i ta brčka jsou nedílnou součástí každodenního života. Napít se z lahve jako dřív už nemusí být pro starší ročníky tak samozřejmé.  

Reklama