Pekáč buchet

Skvěle zvolený název pro tento svěží ženský románek. Pekáč buchet může být úžasná pochoutka a je jedno jestli jsou to buchty tvarohové, makové či s povidly, ale také to může být pěkné pokoukáníčko, jestliže jako pekáč buchet vypadá mužské břicho. A právě oba pekáče se setkávají v tomto románu.

Pekáč kulinární zastupuje Klára. Kulinární redaktorka ženského časopisu. Vaření a jídlo je pro ni vášeň a radost. Sport a cvičení jsou téměř sprostá slova, ale občas se jim prostě věnovat musí, aby nenakynula jako ty buchty.

Pekáč břišní patří Kopřivovi. Mladému pohlednému sportovci a snad i trochu frajírkovi, který je neustále v pohybu. Pohyb, sport a adrenalin. 3 slova, která jej vystihují.

Rozhovor pro časopis a počáteční Klářina antipatie ke Kopřivovi odstartuje počátek rodícího se vztahu mezi touto nesourodou dvojicí.

Napsáno s vtipem a  s radostí. Román pro ženy, které si chtějí vyčistit hlavu a nepřemýšlet nad všemi těžkostmi světa. Klasická linie příběhu: ona ho nechce, pak se sblíží, velká láska a nečekaný (i když pravda zkušené čtenářky nějaký zvrat prostě čekají) zvrat a happyend je to, co můžete od knížky čekat. Při čtení se vaše mozkové buňky moc nenadřou, ale odpočinou.

Jedinou výtkou je snad jen to, že je to knížka „jednorázovka“. Nebudete mít důvod se k ní vracet. Čtete jí především kvůli tomu, že čekáte, jak se příběh bude vyvíjet,  a to je málo k tomu, abych se knížce vracela. K opakovanému čtení či vracení se ke knize nemáte důvod. Vlastně jeden ano, málem bych zapomněla. Každá kapitola začíná receptem na nějakou dobrotu. Beru tedy zpět, pokud je vaší vášní nejen čtení milostných románů, ale i jídlo, pak se vracet budete.

Zdroj: Ivana Z.
Zdroj: Ivana Z.

Dobrou chuť a hezké počtení.

Jídlo bylo na jedničku s hvězdičkou. Ceny přijatelné, obsluha výborná, prostředí příjemné. Jen ta konverzace u stolu trochu vázla. Tak nějak jsem odpoledne doufala, že po večeři automaticky vyplyne ze situace to, že doktor doprovodí Míšu na metro a já se s Kopřivou půjdu projít směrem k sobě. Dokonce jsem se na to těšila, protože bychom spolu byli konečně sami snad a toho by se dalo určitým způsobem využít. Samozřejmé ne úplně využít, ale taková pusa na dobrou noc…co?“

Knihu vydalo nakladatelství Fragment.

Reklama