Ostrava ožije folklorem

Folklor bez hranic Ostrava 2011 je název festivalu městských folklorních souborů s mezinárodní účastí. Ostrava tak zažije týden ve znamení mezinárodních lidových zvyků a tradic. Proběhne v jednotlivých obvodech města ve dnech 15. – 19. 8. 2011.

 

 

Kromě folklorních místních souborů a muzik jako jsou Hlubina, Hlubinka, Holúbek či Ševčík se festivalu zúčastní také soubory Žerotín ze Strážnice, Ischias a Úsměv z Opavy, Ostravička z Frýdku-Místku a zahraniční soubory z Estonska, Francie, Polska, Ruska a Slovenska.

Zahajovací koncert celého festivalu započne v 19:30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě. Před samotným slavnostním rituálem můžete navštívit od 16 hodin přehlídku zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města.

Během festivalu uvidíte všechny tanečníky, kteří se budou chtít předvést v tom nejlepším světle. Krom městských obvodů vystoupí také v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích a také v Klimkovicích.

Ani samotný závěr festivalu nebude obyčejný. Diváci spolu s účinkujícími mohou ve slavnostním průvodu od 16 hodin dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy, které vystřídá závěrečný festivalový koncert. Návštěvníci mají také jedinečnou možnost zavzpomínat na minulý festivalový ročník v podobě fotografií vystavených na Slezskoostravském hradě.

 i-Senior.cz

Reklama