Ořechovka prospívá trávení. Skvělá je i při pečení

Ořechy jsou známé vysokým obsahem prospěšných látek a vitamínů. Většina z nás je využívá k pečení cukroví. Víte ale, že většina účinných látek se nejlépe uvolní v likérech? Ořechový likér vyniká antibakteriálnímu účinky, prospívá trávení a podporuje kardiovaskulární systém. Poznejte blahodárný vliv ořechovky na zdraví.

 

Historie výroby ořechového likéru

Tradice ořechového likéru je ve střední Evropě a obzvlášť v českých zemích stará stovky let. Blahodárné účinky ořechů znali již ve středověku. Historický původ ořechovky ale není přesně znám. Zásadní však byl objev macerace neboli luhování nezralých ořechů v lihu. Macerováním se totiž z plodů ořešáků uvolňují účinné látky, silice a chutě. Do vzniklého výluhu se dále přidávají směsi bylin, koření a medu. Výsledkem je ořechovka s tmavě hnědou barvou, nádhernou vůní ořechů a jedinečnou chutí.

Antibakteriální účinky prospívají trávení

Ořechový likér je zdrojem mnoha prospěšných látek. Nejdůležitější je juglon, který obsahují právě zelené plody ořešáku. Tato látka má výrazné antibakteriální účinky. Díky tomu ořechovka prospívá zažívacímu traktu, čistí žaludek a zbavuje střeva hnilobných procesů i parazitů. Likér z ořechů zároveň posiluje nervovou soustavu a přispívá k normální funkci jater. V neposlední řadě alkohol obsažený v ořechovce ředí i čistí krev a podporuje kardiovaskulární systém.

A kdy je nejvhodnější doba pro konzumaci ořechového likéru? Jelikož likér obsahuje bylinky a napomáhá k trávení, doporučuje se ořechovku podávat po jídle.

Sudličkova ořechovka, zdroj: www.PanAlfred.cz

Ořechovku využijete do míchaných nápojů i na pečení

Alkoholické likéry jsou důležitou ingrediencí v mnohých receptech. Ořechový likér využijete jak pro přípravu letních osvěžujících drinků, horkých nápojů pro zahřátí, tak i při pečení a vaření. Ořechovka vylepší chuť vánočního cukroví, buchet, palačinek i pečeného masa.

Kde koupit české ořechovky?

Kvalitní ořechovky od českých výrobců zakoupíte v internetovém obchodě PanAlfréd.cz. Předností e-shopu je snadný výběr z širokého sortimentu zboží a rychlé doručení. Po Praze je navíc rozvoz zcela zdarma při nákupu nad 500 Kč. V e-shopu PanAlfréd.cz naleznete také oblíbené likéry kmínky, brandy či rumy, které využijte i při vaření.

Reklama