Online lékárna vám umožní nakupovat nonstop. Je ale bezpečná, rychlá a levná?

Zdroj: Pixabay.com

Online nakupování není nic pro vás? Pro léky si raději vždy zajdete do nejbližší lékárny? MF DNES si posvítila na internetové lékárny, a světe div se, není se čeho obávat. Nakupovat volně prodejné léky, pomůcky i doplňky stravy lze online bezpečně, rychle a hlavně levně. Nevěříte? Přesvědčte se sami, proč lékárna online může být tím správným řešením.

Reklama

Nakupovat přes internet je rychlé a praktické, navíc vám online nákup často ušetří, a to nejen díky tomu, že lze řadu přípravků pořídit za nižší ceny než v kamenných prodejnách, ale i díky tomu, že na internetu nabízí řada lékáren nespočet akčních nabídek, ze kterých si vybere každý.

Kritici ale namítají, že není nad osobní setkání s lékárníkem, který poradí a pomůže s  výběrem a užíváním. Jenže z testu MF DNES vyplynulo, že online lékáren se není nutné obávat, i konzultaci s odborníkem nabízí.

I online nákup můžete konzultovat se zkušeným lékárníkem

Ve všech testovaných lékárnách, které zároveň provozují i kamenné pobočky, se dočkáte řádného upozornění na nežádoucí účinky. Kontraindikace tak vždy najdete v popisu daného výrobku. Navíc ani na internetu nejste ochuzeni o odborný personál, zkušeného lékárníka nebo farmaceutického asistenta se můžete zeptat na cokoliv, a to ať už prostřednictvím e-mailu, chatu nebo telefonu.

Kromě konzultace se není nutné obávat ani doručení, rozhodně na své zboží nebudete čekat dva týdny. Povinností online lékáren totiž je, aby objednávku vyřídily do 48 hodin od jejího přijetí, zákazník by pak měl mít zboží doma do 3 dnů, což vyjma jedné lékárny splnily všechny testované.

A co v online lékárnách nakupovat?

Pakliže potřebujete jedno balení paralenu, nejspíš se vám internetová objednávka nevyplatí. Zákazníci se ale nejčastěji na zásilkový prodej obrací při nákupu věcí do zásoby, objemných balení nebo zboží choulostivějšího charakteru. Často jsou tak předmětem objednávky inkontinenční pomůcky, plenky a sunary, doplňky stravy, kosmetické přípravky a vitamíny.

Co ale naopak v online lékárnách nekoupíte, jsou léky na recept, vystačit si tak budete muset jen s volně prodejnými léky, což prozatím pro zákazníky představuje velké legislativní omezení.

Reklama