Ohlédnutí za výstavou řemesel a tradic

Prostřednictvím našich stránek jsme vás v květnu zvali na Výstavu řemesel a tradic, která se konala v malebné obci Šilheřovice. Leží v okrese Opava na samé hranici s polskou republikou. Zde se nachází i středoškolská vzdělávací instituce – Střední škola hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD Šilheřovice s.r.o.

Studenti kromě učení organizují jednodenní zájezdy, sportovní a společenské akce. Žáci 3. ročníku studijního oboru cestovní ruch se rozhodli uspořádat 1. ročník Výstavy řemesel a tradic proto, aby dali příležitost šikovným lidem presentovat se vlastními výrobky a svým spolužákům z jiných oborů, aby předvedli své dovednosti.

A tak v sále obecního domu v sobotu 26. května 2012 od 10,00 hod. mohli návštěvníci vidět mnoho zajímavého.

 

Vystavovatelé ukázali a nabídli své výrobky. Mezi ně patřily:

–          ručně šité látkové brože, růžičky a náušnice

–          keramické výrobky

–          paličkované obrázky

–          plstěné náušnice

–          keramické a jiné výrobky z Chráněné dílny Vlaštovičky

–          šperky a obrázky

 

Školní restaurace se postarala o výborné občerstvení, žáci cukrárny předvedli výrobu cukrářských výrobků, bar přípravu míchaných nápojů. Průběžně během celé akce měli návštěvníci možnost využít kadeřnických a kosmetických služeb (líčení, dekorování nehtů).

V doprovodném programu účinkovala Darja Matýsková, která hrála na klávesy a také se podílela na přípravě výstavy. Velmi působivé bylo vystoupení dětí ve věku 4-5 let z dětského souboru Korálky z Kyjovic.

 

 

Na závěr slova pořádajících studentů:

 

“S výstavou jsme byli jako organizátoři spokojeni a věříme, že návštěvníci a vystavovatelé taktéž. Byla to pro nás velká zkušenost a škola, kterou bychom rádi v příštím roce zúročili. Věříme v podporu a přízeň všech vystavovatelů, vedení školy, obce i místních občanů. Chtěli bychom pro příští ročník získat více vystavovatelů i návštěvníků a rozšířit doprovodný program.“

 

Kdo se této krásné výstavy nemohl zúčastnit, tomu nabízíme malou foto reportáž.

Reklama