Ochraňte svou domácnost s vchodovými dveřmi do domu

Bezpečnostní vchodové dveře. Foto: Shutterstock

Rodinné domy patří mezi největší lákadla pro lupiče. Každoročně je v Česku nahlášeno kolem 3 tisíc vloupání a i když jich ubývá, většina lupičů stále upřednostňuje vykradení domů před byty. Jak se před tímto nebezpečím chránit? Pořiďte si vchodové bezpečnostní dveře do domu.

Reklama

Bezpečí pro novostavby i rekonstrukce

Vchodové dveře do domu se hodí jak pro novostavby, tak pro rekonstruované domy. Při jejich výběru byste ale měli být obezřetní a pohlídat si několik důležitých vlastností. První věcí, kterou byste měli prověřit, je zda mají vámi vybrané dveře certifikaci a jaká je jejich bezpečnostní třída. U rodinných domů se nejčastěji setkáte s bezpečnostní třídou 3 a 4 dle konkrétního typu dveří:

  • Třída 3 představuje vylepšené zabezpečení díky většímu počtu bezpečnostních bodů a v rodinných domech se používá nejčastěji.
  • Nejvyšší a nejodolnější je pak bezpečnostní třída 4. Ta je ale pro běžné domácnosti zbytečná.

Nabídka vchodových dveří do rodinných domů je rok od roku větší, a tak kromě logické ochrany nabízí také vynikající tepelnou a protihlukovou izolaci. Dalším důležitým aspektem je jejich velikost, nejčastěji se setkáte s vchodovými dveřmi do domu 80 cm a 90 cm.

Bezpečnostní vchodové dveře. Foto: HTdvere.cz

Funkčnost a vzhled jdou ruku v ruce

Nebojte se, že by si funkčnost vchodových dveří do rodinného domu a jejich schopnost ochránit vaši domácnost před nezvanými návštěvníky vybrala svou daň na vzhledu dveří. I zde je totiž nabídka opravdu velká.

Vybrat si tak můžete z klasických plných dveřních křídel, která jsou vyrobená ze dřeva nebo laminátu. Nebo také z prosklených variant, které do vaší chodby přinesou více světla. Zvolit si můžete i ozvláštnění v podobě nerezových pásek.

Kromě oblíbených dřevěných dekorů, například vchodových dveří do domu zlatý dub, můžete zvolit i klasické barvy, jako jsou třeba bílé vchodové dveře do domu.

Bezpečnostní vchodové dveře. Foto: HTdvere.cz

Nezapomeňte na další přístup do domu

Bezpečnostní dveře už máte nainstalované? Skvěle. Ale nesmíte zapomenout ani na další citlivá místa, a sice okna. I tady je několik možností, jak můžete svou rodinu a majetek ochránit.

Pomůžou vám:

  • Nepropustná skla s bezpečnostní fólií proti rozbití.
  • Venkovní rolety s motorickým ovládáním.
  • Mříže, pokud zabezpečujete starší dům.

Reklama