Obří šaty

Dnes tu máme další rekord, tenokrát je v hlavní roli oblečení. Pokud vám je již nyní zima, co si tak pořídit 158 kilometrů dlouhou šálu? Že se vám to zdá nemožné, pak čtěte dál. Pokud i tak ale nevěříte, nezbývá nic jiného než se vydat do Muzea rekorků a kuriozit do Pelhřimova.

V Muzeu rekordů a kuriozit Pelhřimov jsme na nadcházející chladné dny dobře připraveni. V obou našich expozicích se nacházejí obří obleky i kuriózně vyrobené oděvní doplňky a mnohé z nich jsou určeny přímo pro podzimní a zimní užití – jen jsou trochu veliké či dlouhé. Patří mezi ně například část nejdelší šály na světě  – ta vznikla v roce 1999 a měřila neuvěřitelných 158 kilometrů a 586 metrů! V poslední fázi dokončení byla uložena ve skladu na ploše 12 x 12 metrů a sklad jí byl naplněn až do výše tří metrů! K šále samozřejmě patří i pořádná zimní čepice – tu naši vyrobili ve firmě Pletex Třebíč, je 2 metry vysoká, má průměr 150 cm a v rámci programu mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů se pod ní vešlo 25 dětí. Pokud bychom ji chtěli přizdobit bambulí, máme jich k dispozici hned 3 149. Právě tolik jich totiž zhotovili za 6 měsíců pilné práce šikovné babičky a dědečkové z Domova pro seniory ve Světlé nad Sázavou. Patronkou jejich rekordního pokusu se stala herečka Květa Fialová a na pelhřimovském náměstí z nich na závěr společně sestavili 248,3 m dlouhého vlněného hada. Do expozice Zlaté české ručičkyprávem náleží též nejrychleji upletený svetr na světě. Celosvětová soutěž se jmenuje „Ze zad na záda“ a spočívá v co nejrychlejším ručním ostříháním ovce, následným spředením vlny na kolovrátku, upletení jednotlivých částí svetru a jejich sešití. Tým 7 přadlen a 1 střihače to dokázal za 6 hodin a 52 minut! A do zimy se jistě hodí i péřová bunda. Ta největší v Čechách je 170 cm vysoká, má obvod hrudníku 280 cm a její rukávy dosahují rozpětí 410 cm. Zima nezima, v pelhřimovském  Muzeu rekordů a kuriozit máme otevřeno každý den po celý rok a těšíme se na vás.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Svoji návštěvu si můžete předem objednat na emailu muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz, pro bližší informace volejte pana Miloše Vosyku (777601304) nebo paní Radku Kotkovou (775966303).

Reklama