Oblíbené dovolenkové destinace seniorů. Rádi vyráží do Říma i Barcelony

Ilustrační obrázek, Foto: Pexels

Dovolenkových destinací vhodných pro seniory existuje celá řada. Jedná se o místa, která nabízejí relaxaci, krásnou přírodu a kulturní zážitky. Pokud jste právě ve fázi, kdy vybíráte ideální dovolenou, pak pro vás máme několik tipů, které vás určitě nezklamou.

Reklama

Je pravdou, že každý člověk je originál. Znamená to tedy, že to, co sedne jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Svět je ale naštěstí natolik rozmanitý, že se není nutné upínat jen na jedno místo.

Středozemní moře

Toto oblíbené středomořské pobřeží nabízí krásné pláže, teplé klima, kulturu a historii. Převážně mezi starší generací pak populárními destinacemi jsou Itálie, Španělsko, Řecko a Malta.

Skandinávie

Pokud hledáte klidné prostředí a krásnou přírodu, může být pro vás ideální volbou Skandinávie. Ta nabízí krásné fjordy, lesy a jezera. Oblíbené destinace jsou Norsko, Finsko a Švédsko.

Jižní Francie

Jižní Francie láká svým sluncem, mořem, vinicemi a úchvatnými levandulovými poli. Můžete zde také navštívit historická města, jako jsou Avignon nebo Nimes.

Kanárské ostrovy

Tyto ostrovy jsou ideální pro ty, kteří hledají teplé počasí a krásné pláže, a to i mimo hlavní letní sezonu. Jsou také oblíbené pro své termální prameny a geologické útvary.

Seniory milovaný Řím a Barcelona

Vybrat samozřejmě konkrétní destinaci vhodnou pro seniory není nic lehkého, vždy je nutné se ohlížet na preference a potřeby každého jednotlivce. Obecně ale za příjemné místo pro starší ročníky je považováno například hlavní město Itálie, Řím. Město nabízí mnoho kulturních památek, ale také nádherné parky a zahrady, kde si lze odpočinout. Navíc italština je velmi melodiózní a mnoho seniorů ji již částečně zná.

Dále pak seniory oblíbená je Barcelona. Toto španělské město se pyšní nádhernými plážemi, uměleckými díly a kulturními památkami, jako jsou Sagrada Familia a Park Güell. Jako bonus je pak vnímána chutná španělská kuchyně.

Ti, kteří hledají tzv. „něco blíž,“ mohou volit dovolenou v rakouské Vídni s nádhernými paláci a uměleckými sbírkami, nebo ve francouzském Nice s nádherným pobřežím Středozemního moře a slunečným počasím.

Pro starší ročníky přijde vhod dovolená mimo hlavní sezonu

Vyrazit na dovolenou mimo hlavní turistickou sezónu má hned několik výhod. Vyhnete se přeplněným plážím, promenádám i hotelům, snížíte riziko zdravotních komplikací způsobených vysokými teplotami a přeplněnými místy. V jarních a podzimních měsících jsou teploty mírnější a cestovatelé mohou lépe vychutnat krásy přírody bez davů turistů kolem sebe.

Důležité je ale také zohlednit klimatické podmínky v destinaci, kam se chystáte. V letních měsících je nutné se chránit před přehřátím a dehydratací, naopak v zimních měsících nepodcenit nízké teploty a vybavit se vhodným oblečením a obuví.

Zdroj: whentheygetolder.co.uk

Reklama